Rankingi produktów finansowych banków – START!

W niedawnym artykule (z początków lutego bieżącego roku) sygnalizowałem, że w II kwartale planuję uruchomić na blogu nowe narzędzie – porównywarkę produktów finansowych. No i nawet nie wiem, w jaki sposób od czasu tamtego wpisu minęły już ponad 2 miesiące 🙂 Mamy właśnie II kwartał a ja mam ogromną przyjemność przekazać Ci, że właśnie “dowiozłem” ten projekt! 🙂

Już od kilku dni na stronach bloga działa porównywarka produktów finansowych wszystkich banków! Dzisiejszy wpis poświęcony jest w całości właśnie temu narzędziu. Jeżeli ciekawi Cię, co jeszcze planuję wcielać w życie w nadchodzących miesiącach, to zapraszam Cię, zajrzyj do poniższego artykułu.

Koniec pracy na etacie, nowe projekty biznesowe i dalszy rozwój bloga!

Wracając to tematu przewodniego tego wpisu – rankingu produktów finansowych, w poniższym tekście będziesz mógł/mogła przeczytać:

 1. Rankingi najlepszych produktów finansowych – jak działają?
 2. Jak korzystać z rankingu kont osobistych?
 3. Ranking kont firmowych – jak działa?
 4. Konta oszczędnościowe – zasady działania rankingu
 5. Jak powstaje ranking najatrakcyjniejszych lokat bankowych i jak można się nim posługiwać?
 6. Jak działa ranking kart kredytowych?
 7. Promocje bankowe w jednym miejscu. Na co warto zwracać uwagę?

Rankingi najlepszych produktów finansowych – jak działają?

Kiedy ja sam korzystam z dowolnego rankingu, zadaję sobie zwykle kilka podstawowych pytań.

Po pierwsze, na podstawie jakich danych został taki ranking sporządzony? Czy faktycznie zawiera kompleksowe informacje z danego obszaru, a może bazuje jedynie na “wycinku” dostępnych danych? To dla mnie dość istotne.

Po drugie, czy dane, na podstawie których dany ranking został skonstruowany, są aktualne? Co to znaczy, że są aktualne? Jakiego przedziału czasowego dotyczą? Jak często publikowane informacje są uaktualniane?

Po trzecie, kto tworzy dany ranking i czy nie ma konfliktu interesów? Innymi słowy, czy autorem danego rankingu jest to osoba niezależna od wpływów instytucji, których dane prezentuje. A może jest to tzw. “ranking sponsorowany” na zlecenie? Przez konflikt interesów rozumiem również benefity, które mógłby otrzymać autor danego opracowania od instytucji, której produkty faworyzuje.

Te trzy pytania to dla mnie podstawa, do dalszego wgłębiania się w temat. Zakładam, że w Twoim przypadku, kryteria wiarygodności różnego rodzaju raportów czy rankingów mogą być podobne. Mam rację :)?

Jeżeli tak jest, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość 🙂 Rankingi produktów finansowych, które znajdują się na moim blogu, spełniają wszystkie wyżej wymienione kryteria. To znaczy:

 • Zawierają kompletne dane – są sporządzane w oparciu o oferty z wszystkich komercyjnych banków działających na rynku,
 • Są aktualne – dane w rankingu są codziennie aktualizowane,
 • Są wiarygodne i obiektywne. Osoba, która przygotowała cały system rankingów i codziennie go aktualizuje, nie jest w żaden sposób powiązana z jakąkolwiek instytucją finansową. Prezentowane oferty są natomiast pokazane w ten sposób, że najatrakcyjniejsze z nich znajdują się na górze rankingu a te najmniej atrakcyjne na samym dole. Nie ma również znaczenia, czy po którakolwiek z prezentowanych ofert posiada tzw. linki afiliacyjne – ten temat rozwijam poniżej.

Specyfika rankingów finansowych, które najczęściej znajdziesz w Internecie

Prawda jest taka, że w sieci możesz znaleźć wiele różnych rankingów produktów finansowych. Moje doświadczenia w tym zakresie są takie, że jak chciałem wybrać dla siebie jakiś produkt finansowy (konto, lokatę), to najczęściej paleta wyboru tych produktów była dość ograniczona.

Znajdowały się w niej raczej produkty, które były aktualnie promowane przez dany bank. Banki z tego tytułu płaciły prowizję osobie, która za pośrednictwem swojej strony internetowej pozyskiwała dla banku Klienta. Te produkty, które były równie dobre, a często nawet lepsze nie znajdowały się niestety w tego typu rankingach.

W przypadku rankingów, które widzisz na stronie mojego bloga, jest zupełnie inaczej. Tutaj nie obowiązuje kryterium, że jeżeli bank płaci za sprzedaż danego produktu, to jest on promowany i znajduje się wyżej w rankingu. Moje podejście podczas udostępniania tego narzędzia czytelnikom jest następujące:

“Ranking pokazuje najlepsze produkty finansowe, bez względu na to, czy po skorzystaniu z któregokolwiek z nich otrzymam od banku wynagrodzenie, czy nie”.

Część produktów, które znajdują się w rankingu, posiada oczywiście tzw. linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeżeli za pośrednictwem bloga zdecydujesz się założyć w jakimś banku konto, lokatę, czy inny produkt, wtedy bank przekaże mi określoną prowizję z tytułu pozyskania Klienta. Komunikuję to zupełnie wprost, ponieważ polecanie produktów to jedna z możliwości, w jakich można zarabiać na blogu.

Ten właśnie sposób nie jest jednak moim priorytetem. Dlaczego? Ponieważ musiałbym mieć co najmniej kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy wizyt na stronach bloga w ciągu miesiąca, a tak nie jest. Przynajmniej na razie 🙂 Dopiero taki ruch pozwoliłby mi faktycznie zarabiać na tego typu narzędziu. Na dzień dzisiejszy koncentruję się jednak na innych aktywnościach, które pozwalają mi generować przychody w mojej firmie.

Będzie mi oczywiście bardzo miło, jeżeli zdecydujesz się skorzystać z jakiegoś produktu. Tym bardziej, że zakładając którykolwiek z nich przy użyciu przycisku umieszczonego w rankingach otrzymujesz takie same warunki, jak w placówce danego banku. To są dokładnie takie same oferty. Jeżeli jednak tego nie zrobisz, to będę w dalszym ciągu udostępniał to narzędzie. Może kolejnym razem zmienisz zdanie 😉

Wszystkie rankingi są tworzone i udostępniane dla Ciebie, żeby oszczędzić Twój czas i pokazać najlepsze oferty. To mój priorytet.

Kto “stoi” za prezentowanymi rankingami?

Twórcą oraz pomysłodawcą prezentowanych rankingów jest Michał Pałka – autor bloga LiveSmarter. Michał samodzielnie programował całe narzędzie, dopracowywał szatę graficzną, a teraz na co dzień dba o to, żeby dane, które pojawiają się w porównywarce były rzetelne i aktualne.

Depozaur, bo tak się nazywa prezentowana porównywarka, jest wykorzystywana przez Michała na jego blogu LiveSmarter. To największy blog w Polsce wyszukujący i prześwietlający oferty bankowe. Dlaczego powstał Depozaur? Poniżej pozwoliłem sobie zacytować, odpowiedź Michała na to pytanie:

“Brakowało nam porównywarki, dzięki której wyszukanie najlepszych rachunków czy lokat bankowych będzie trwało sekundę, a dostarczane wyniki będą jak najbardziej precyzyjne. Zamiast przebijać się przez tonę ofert sponsorowanych tu zawsze znajdziesz najkorzystniejsze produkty u samej góry. Jest nawet szansa, że wielu kiepskich produktów nie wyszukasz, bo… szkoda na nie miejsca w bazie. Skupiamy się bowiem na maksymalizacji Twoich zysków – a nie dużych korporacji”.

W tym miejscu dodam jeszcze, że porównywarka, którą stworzył Michał Pałka funkcjonuje już od siedmiu lat. Nie jest więc dopiero co opracowanym narzędziem. Co to dla Ciebie oznacza? Otóż narzędzie zostało już dawno przetestowane i gruntownie sprawdzone. Działa absolutnie bez zastrzeżeń. Jest również stosowane przez czołowych polskich blogerów finansowych, takich jak:

Michał Szafrański z bloga jakoszczedzacpieniadze.pl

Marcin Iwuć z bloga marciniwuc.com

Myślę, że dalszy komentarz jest już w tym momencie zbędny 🙂 Poniżej znajdziesz już tylko wskazówki, na co zwracać uwagę i w jaki sposób posługiwać się z poszczególnymi rankingami. Zatem korzystaj i miej pewność, że narzędzie, które dla Ciebie udostępniam jest najwyższej jakości!

Jak korzystać z rankingu kont osobistych?

Zanim zaczniesz poszukiwania konta osobistego, które będzie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb, zachęcam Cię do przeczytania poniższego wpisu:

Rachunek bankowy dla siebie lub firmy – jak go wybrać?

Teraz uruchom porównywarkę kont osobistych (otwórz ją w osobnym oknie). Na początek podaj 3 podstawowe parametry:

 • Jakiej wysokości planujesz wykonywać miesięczne płatności kartą?
 • Jakiej wysokości będziesz miał miesięczne wpływy na konto?
 • Ile razy w ciągu miesiąca planujesz wypłacać pieniądze z bankomatu?

Opcjonalnie możesz również zaznaczyć, że nie chcesz posiadać karty debetowej (karty, którą wypłacasz pieniądze ze swojego konta) do obsługi rachunku.

ranking kont osobistych

Idąc o krok dalej, kiedy klikniesz przycisk “więcej opcji”, pojawi Ci się następujący widok:

ranking kont osobistych

Na tym etapie możesz doprecyzować:

 • Ile i jakiego rodzaju operacji planujesz wykonywać przy użyciu karty debetowej? Czy przy użyciu karty do konta będziesz również płacić również w Internecie, na stacjach paliwowych i ile (sztukowo) transakcji kartą planujesz.
 • W jaki sposób będziesz zasilać konto? Czy będą to tylko wpływy wynagrodzenia, czy również z innych tytułów?
 • Za jakie media i w jakich wysokościach zamierzasz opłacać swoje miesięczne rachunki?
 • Czy chcesz wypłacać swoje pieniądze z wszystkich sieci bankomatów, czy tylko z bankomatów swojego banku?
 • W jakim jesteś wieku?

Te wszystkie parametry będą miały wpływ na wybór konkretnych ofert kont osobistych dla Ciebie, które teraz zobaczysz.

ranking kont osobistych

Chcąc poznać więcej szczygłów, dotyczących wybranej oferty, klikasz przycisk “więcej”. Pojawi Ci się więcej informacji, dotyczących danej oferty. Dodatkowo możesz zapoznać się również ze szczegółową taryfą opłat i prowizji banku, którego ofertę wybierzesz.

ranking kont osobistych

Obok każdej z udostępnianych ofert znajduje się zielony przycisk “wybierz”. Jeżeli w niego klikniesz, system przekieruje Cię już do konkretnego banku, w którym będziesz mieć możliwość uruchomić produkt finansowy, o który zawnioskowałeś/ zawnioskowałaś. Finalizacja każdego składanego wniosku nie odbywa się na stronach bloga tylko na stronie internetowej konkretnego banku.

Ranking produktów finansowych – konta firmowe

W przypadku wyboru konta firmowego, również warto abyś skorzystał/skorzystała najpierw z informacji, które znajdują się w poniższym artykule. Dzięki temu będziesz wiedzieć, na co warto lub trzeba zwracać uwagę przy wyborze konta firmowego.

Rachunek bankowy dla siebie lub firmy – jak go wybrać?

Sam proces wyboru konta firmowego jest bardzo podobny jak w przypadku konta osobistego. Uruchamiamy porównywarkę kont firmowych (otwórz ją w osobnym oknie). Szacujemy ilość płatności kartą, które planujemy co miesiąc realizować, liczbę przelewów i wypłaty z bankomatów.

ranking kont firmowych

Następnie doprecyzowujemy wysokość szacowanych miesięcznych wpływów na rachunek, ilości przelewów (w tym do US i ZUS) oraz ilość wypłat z bankomatów.

ranking kont firmowych

Po wybraniu konkretnej oferty klikamy na przycisk “więcej” i możemy się zapoznać z jej szczegółami. Klikając w czerwony napis “Taryfa opłat i prowizji”, otrzymasz dodatkowe, szczegółowe informacje, ze strony banku, oferującego dany produkt.

ranking kont firmowych

Jeżeli wybrany rachunek firmowy spełnia twoje wymagania, możesz go założyć, klikając zielony przycisk “wybierz”. Zostaniesz następnie przeniesiony/ przeniesiona na strony banku, w którym sfinalizujesz proces otwarcie konta.

To wszystko odbywa się w pełni zdalnie, bez konieczności angażowania Twojego czasu 🙂

Odbierz dostęp do 30 kalkulatorów i checklist

Oblicz ratę kredytu, wzrost wartości Twojej nieruchomości i wiele, wiele więcej!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych GetResponse ( more information )

Twój adres e-mail jest u mnie bezpieczny. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Jak powstaje ranking najatrakcyjniejszych lokat bankowych i jak można z niego korzystać?

Ranking lokat bankowych (otwórz porównywarkę lokat w osobnym oknie) tworzony jest z myślą o wyszukiwaniu tylko najlepszych lokat dostępnych na rynku. Informacje z tego rankingu aktualizowane są codziennie, dlatego masz pewność, że żadna okazja Cię nie ominie.

Zanim przedstawię Ci dokładny sposób działania rankingu lokat, polecam, żebyś zapoznał/ zapoznała się z zasadami bezpieczeństwa lokowania wolnych środków finansowych w bankach. Przeczytaj poniższy artykuł, w których wyjaśniam mechanizmy z tym związane.

Dzięki temu będziesz dokładnie wiedział/wiedziała, co robisz i unikniesz podejmowania decyzji finansowych opierając się o zasłyszane opinie, czy ulegając chwilowym emocjom. W przypadku zarządzania własnymi pieniędzmi jest to kluczowe.

Czy twoje pieniądze są bezpieczne? Zobacz, co warto wiedzieć, aby odpowiednio je ulokować w banku.

Przechodzimy teraz do opisu procesu zakładania lokaty. Wybieramy kwotę i okres, na jaki lokujemy swoje środki w wybranym banku, a następnie klikamy “więcej opcji”.

ranking lokat bankowych

W pojawiających się oknie oferty mamy możliwość uszczegółowić nasz wybór o:

 • Miejsce otwarcia lokaty (przez Internet, aplikację mobilną, telefon lub placówkę),
 • Wskazanie, czy chcemy skorzystać z lokaty, do której założymy dodatkowo konto osobiste. Taka opcja daje nam zawsze możliwość bardziej swobodnego dostępu do naszych środków.
 • Sprawdzenie, jaka otrzymamy ofertę, z uwzględnieniem promocji lub jej braku dla nowych środków deponowanych w danym banku, lub dla nowych Klientów. Często warunki lokat, uwzględniające te dwa czynniki (nowe środki i nowy Klient) są zdecydowanie lepsze.

ranking lokat bankowych

Po dokonaniu wyboru konkretnej lokaty możemy zapoznać się z jej szczegółami, klikając przycisk “więcej”. Poniżej pojawi się również “Taryfa oprocentowania”, którą możemy dokładnie przeanalizować.

ranking lokat bankowych

Bardzo często banki organizują okresowe promocje na pozyskanie nowych Klientów i/lub nowych depozytów z rynku. Oferują wtedy o wiele atrakcyjniejsze oprocentowanie niż zwykle. Warunki takie obowiązują jednak tylko na pewien okres. Z reguły po kilku miesiącach ulegają zmianie na warunki standardowe, więc warto o tym pamiętać.

Po kliknięciu zielonego przycisku “Wybierz”, zostajemy przekierowani na stronę wybranego banku i finalizujemy proces otwarcia lokaty.

ranking lokat bankowychKonta oszczędnościowe – zasady działania rankingu

Jeżeli posiadasz wolne środki finansowe i chcesz je mieć do dyspozycji w każdym momencie, ale jednocześnie chcesz, żeby były oprocentowane, to bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być dla Ciebie rachunki oszczędnościowe.

W przeciwieństwie do środków, znajdujących się na kontach osobistych, na kontach oszczędnościowych można uzyskać oprocentowanie, które czasem jest nawet wyższe niż na klasycznych lokatach. No i dodatkowo, masz te wszystkie środki do dyspozycji, bez konsekwencji w postaci utraty odsetek.

To, na co polecam zwrócić uwagę w przypadku kont oszczędnościowych to opłaty za przelewy z takiego rachunku. Z reguł 1 lub 2 przelewy z rachunku oszczędnościowego miesięcznie nie wymagają opłaty prowizji. Każda kolejna taka operacja wiąże się jednak z kosztami. Warto o tym pamiętać.

Jeżeli nie zapoznałeś się jeszcze z zasadami działania Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, do czego Cię zachęcałem powyżej, to możesz to zrobić teraz. Warto. Przeczytaj poniższy artykuł.

Czy twoje pieniądze są bezpieczne? Zobacz, co warto wiedzieć, aby odpowiednio je ulokować w banku.

Uruchamiamy teraz porównywarkę kont oszczędnościowych (otwórz ją w osobnym oknie). Wybierz kwotę, którą chciałbyś/chciałabyś ulokować.

ranking kont oszczędnościowych

Klikamy przycisk “więcej opcji” i określamy czy poszukujemy oferty dla nowych Klientów i na nowe środki, czy nie.

ranking kont oszczędnościowych

Pojawiają się wyselekcjonowane oferty.

ranking kont oszczędnościowych

Następnie otwieramy jedną z nich. Klikamy przycisk “więcej” i “wgryzamy” się w zasady i szczegóły wybranej propozycji. Możemy również przejrzeć regulamin.

ranking kont oszczędnościowych

Jeżeli wybrana oferta spełnia nasze oczekiwania, klikamy zielony przycisk “wybierz” i zostajemy przekierowani na strony wybranego banku. Tam uruchamiamy wybrany produkt.

ranking kont oszczędnościowych

Może Cię również zainteresować:

Przydatne narzędzia finansowe. Sprawdź w czym mogą Ci pomóc.

Jak działa ranking kart kredytowych?

Osobiście jestem zwolennikiem korzystania z karty kredytowej jak z narzędzia płatniczego. Nie polecam Ci zadłużać się z użyciem tego typu kredytu. Historia wielu Klientów pokazuje, że często bardzo trudno jest spłacić tego typu zobowiązanie (kredyt konsumpcyjny).

Umiejętne używanie pieniędzy banku (karty kredytowej), a następnie po miesiącu czasu całkowita spłata zobowiązań, pozwoli Ci na to, aby własne środki finansowe przechowywać na lokatach lub na kontach oszczędnościowych. Sam postępuję właśnie w ten sposób.

Kartę kredytową traktuję jak każde inne narzędzie, np. nóż. Można nim np. przygotować sobie kanapkę, ale jeżeli będziesz nieuważnie się z nim obchodzić, to możesz uciąć się w rękę.

Karta kredytowa jest często bardzo przydatna. Za granicą jest traktowana jako dodatkowy sposób na potwierdzenie tożsamości (np. wypożyczając auto). Posiada również szereg usług dodatkowych, z których można skorzystać. Ranking kart kredytowych, który udostępniam na blogu, pomoże Ci wybrać taki produkt, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich wymagań. Od czego więc zacząć?

Wejdź w zakładkę “rankingi – karty kredytowe”(otwórz je w osobnym oknie). Określ:

 • Kwotę miesięcznych płatności, które planujesz realizować przy użyciu karty kredytowej,
 • Procent spłaty zadłużenia po miesiącu korzystania z karty (zalecam 100%),
 • Wysokość wynagrodzenia jakie otrzymujesz (ma ono wpływ na rodzaj karty kredytowej, jaką możesz otrzymać),
 •  Wybierz też od razu opcję “więcej” i wpisz sztukową ilość transakcji, jakie planujesz wykonywać miesięcznie kartą kredytową.

Ranking kart kredytowych

Po wpisaniu wyżej widocznych parametrów pojawiają się oferty kart kredytowych:

ranking kart kredytowych

Następnie wybieramy konkretną ofertę i wciskamy przycisk “więcej”. Pojawiają się szczegóły oferty.

ranking kart kredytowych

Wciśnięcie przycisku “Wybierz” przekierowuje nas na strony banku, gdzie kończymy proces wnioskowania o kartę kredytową. Znajdziemy tam również niezbędne regulaminy i zapisy szczegółowe, dotyczące obowiązujących promocji.

No i w ten sposób przechodzimy płynnie do ostatniego rankingu, udostępnianego na blogu.


Kredyty hipoteczne

Uwaga! Zestawienie najtańszych i najdroższych ofert kredytów hipotecznych przygotowuję samodzielnie. Dane które w nim zobaczysz pochodzą z aplikacji z której korzystam w codziennej pracy. 

Zestawienia ofert kredytów hipotecznych od kwietnia 2019 r publikuję cyklicznie co miesiąc. Poniżej znajdziesz pierwsze z nich:

Ranking kredytów hipotecznych luty 2019. Poznaj najtańsze i najdroższe oferty.

Ranking kredytów hipotecznych kwiecień 2019. Poznaj najtańsze i najdroższe oferty.


Promocje bankowe w jednym miejscu. Na co warto zwracać uwagę?

Aby być na bieżąco we wszystkich nowych promocjach, organizowanych przez banki, wystarczy, że będziesz zaglądać do mnie na bloga 🙂 Znajdziesz tutaj zestawienie wszystkich aktualnie obowiązujących promocji bankowych (otwórz je w osobnym oknie). Na dzień pisania tego artykułu jest ich aż 13.

zestawienie promocji bankowych

Jeżeli uznasz, że któraś z promocji jest dla Ciebie szczególnie interesująca i chcesz z niej skorzystać, kliknij przycisk “więcej”. Wtedy znajdziesz się na blogu LiveSmarter, gdzie będziesz mieć możliwość zapoznania się ze szczegółami wybranej promocji. Kolejne kliknięcie w zielony przycisk przeniesie Cię już na strony wybranego banku, gdzie sfinalizujesz cały proces.

Jeżeli jesteś poszukiwaczem różnego rodzaju okazji i promocji, to gwarantuję Ci, że bardzo polubisz publikowane zestawienia. Michał Pałka (twórca bloga LiveSmarter) dba o to, aby nic nie umknęło uwadze potencjalnych Klientów. Najlepiej sprawdź to osobiście 🙂

Ranking produktów finansowych – podsumowanie

Korzystając z nowoczesnych technologii i kanałów komunikacji (Internet, Smartfon, Telefon) możesz zdecydowanie polepszyć komfort swojego życia. Możesz zaoszczędzić sporo czasu, ale przede wszystkim masz możliwość korzystania z wielu usług czy produktów w sposób, o wiele bardziej transparentny. Możesz wybierać spośród wielu opcji.

Mało tego, banki promują nowoczesne formy komunikacji i “samoobsługi” Klientów lepszymi warunkami skorzystania ze swoich produktów i usług? Dlaczego? Powód jest dość prosty. Automatyzacja pozwala na obniżanie kosztów i większą elastyczność oraz dostępność.

Na zakończenie podaję jeszcze raz linki do wszystkich codziennie aktualizowanych rankingów produktów finansowych, udostępnianych na blogu.

Ranking kont osobistych

Ranking kont firmowych

Ranking lokat bankowych

Ranking kont oszczędnościowych

Ranking kart kredytowych

Aktualnie obowiązujące promocje bankowe

Zachęcam Cię serdecznie do odwiedzania mojej strony i korzystania z narzędzi, które Ci udostępniam. Życzę Ci także udanych wyborów i satysfakcji z ich dokonania. Powiadom również o tym artykule swoich znajomych. Dzięki Tobie oni się również dowiedzą o możliwościach, które są w zasięgu ręki.

Pozdrawiam

Paweł

Odbierz dostęp do 30 kalkulatorów i checklist

Oblicz ratę kredytu, wzrost wartości Twojej nieruchomości i wiele, wiele więcej!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych GetResponse ( more information )

Twój adres e-mail jest u mnie bezpieczny. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.