Dlaczego założyłem tego bloga?

Moi Znajomi i Klienci pytają mnie często, co bym zrobił w danej sytuacji finansowej? Jakie rozwiązanie wybrałbym dla siebie i dlaczego? Co się bardziej opłaca i jak “czytać” liczby, które uzasadniają dany wybór?

Okazuje się, że w praktyce, nie ma skąd czerpać wiarygodnej i sprawdzonej wiedzy finansowej. Edukacja finansowa wielu osób znajduje się niestety na bardzo niskim poziomie.

Na pytanie skierowane do właściciela małej firmy, o wysokość dochodu za ostatni rok, słyszę często niezmienne “proszę chwilę poczekać, muszę zadzwonić do swojej księgowej”…

Widziałem osobiście, jak kończyło się podejmowanie nieodpowiednich decyzji finansowych przez osoby działające w taki sposób. Można było uniknąć wielu problemów, gdyby tylko…No właśnie.

Zdecydowałem, że już najwyższy czas, żeby zacząć dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz zacząć działać na większą skalę.

Logo

Blog okazuje się świetnym narzędziem, który mi to umożliwia. Założyłem go również z myślą o Tobie, drogi czytelniku 🙂

Misją mojego bloga jest popularyzacja edukacji finansowej i wiedzy o biznesie wśród osób prywatnych oraz przedsiębiorców

Planuję ją realizować, poprzez udostępnianie wartościowej wiedzy, dzielenie się praktycznymi przykładami oraz dostarczanie niezbędnych narzędzi, które pomogą Ci zadbać o finanse. Zarówno te osobiste, jak i firmowe. 

Skupiam się głównie na tym obszarze finansów, którym jest znajdowanie źródeł i dobór odpowiedniej formy finansowania różnego rodzaju przedsięwzięć. Zarówno tych osobistych, takich jak np. kredyt hipoteczny oraz firmowych, np. kredyt, leasing, czy faktoring. 

Dlaczego warto, abyś odwiedzał  tego bloga?

Powodów może być co najmniej kilka:

Jestem przekonany, że dostarczając wartościowej wiedzy i praktycznych przykładów, będę w stanie pomóc Ci w finansach.

Będę się dzielił z Tobą prawdziwymi przykładami finansowania różnego rodzaju projektów z życia przedsiębiorcy oraz zwykłego Kowalskiego.

Otrzymasz również niezbędne narzędzia, które pomogą Ci zapanować nad swoimi finansami. Możesz też skontaktować się ze mną osobiście. 

Poznasz pozostałe obszary związane z prowadzeniem firmy przez przedsiębiorców, takie jak: rekrutacja, zatrudnianie, kierowanie zespołem pracowników, sprzedaż, marketing i promowanie swoich usług.

W cyklu artykułów “równie ważne, jak finanse”, poruszam tematykę szeroko rozumianego rozwoju osobistego. Jestem zwolennikiem podejścia, że rozwój biznesu, zaczyna się przede wszystkim od rozwoju jego właściciela. Uważam, że “nie samymi finansami człowiek żyje :)” 

Chciałbym, abyś pomógł mi współtworzyć tego bloga. Każdy Twój komentarz, czy opinia przyczyni się do budowy wartościowej platformy wymiany wiedzy i doświadczeń z innymi czytelnikami.

Podziel się wiedzą o tym blogu ze swoimi przyjaciółmi, znajomymi. Dzięki temu Ty również możesz komuś pomóc.

Odbierz dostęp do 30 kalkulatorów i checklist

Oblicz ratę kredytu, wzrost wartości Twojej nieruchomości i wiele, wiele więcej!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych GetResponse ( more information )

Twój adres e-mail jest u mnie bezpieczny. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Pamiętaj jednak proszę, że zawarte na tym blogu treści są wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią “rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Paweł