Cześć, mam na imię Paweł. Jestem mężem i ojcem dwójki wspaniałych dzieci. Od dłuższego czasu mieszkamy z rodziną w domu w okolicach Poznania. Jest kwiecień 2018 r. a ja właśnie obchodziłem swoje 39 urodziny. Od 15 lat, pracuję w branży finansowej, z czego ostatnich 12 spędziłem na stanowiskach menadżerskich.

Od 2007 roku kieruję “małą firmą” Centrum Finansowym jednego z największych polskich banków.  Od 2007 do 2018 roku kierowałem Centrum Finansowym mBank S.A. w Poznaniu.

Paweł Pilarczyk

Paweł Pilarczyk

Przez ten czas wiele się nauczyłem. Zebrałem też bezcenne doświadczenia. Przekonałem się, że bardzo wielu z nas podejmuje decyzje finansowe, opierając się na powszechnych opiniach, czy własnej intuicji. A decyzje te mają przecież decydujący wpływ na nasze dalsze życie. Do tego dochodzą jeszcze emocje, które z reguły wygrywają ze zdrowym rozsądkiem. Taka kombinacja powoduje często popadnięcie w tarapaty finansowe, a wyjść z nich nie jest już tak łatwo.

Ja również działałem w podobny sposób. Na szczęście nie zakończyło się to dla mnie katastrofą finansową, ale czasami niewiele brakowało. W początkowym okresie mojej pracy w Bankach, nie wiedziałem jak się odnaleźć w tych wszystkich realiach finansowych. Skąd czerpać wiarygodną i sprawdzoną wiedzę na temat kredytów, ubezpieczeń, instrumentów inwestycyjnych? Kogo zapytać o radę?

Od tamtego czasu wiele się u mnie zmieniło. Tematyka finansów bardzo mnie zainteresowała i zacząłem zgłębiać jej tajniki. Podczas wykonywanej pracy zawodowej przeszedłem szereg szkoleń z obszaru finansów i zarządzania. Wiedzę teoretyczną wykorzystywałem od razu w praktyce i weryfikowałem, co działa a co nie.

Zwieńczeniem mojej edukacji w obszarze finansów był udział w programie szkoleniowym BANRISK, który uczy zarządzania finansowego całym Bankiem. Jako członek 4-ro osobowego zespołu, który podejmował decyzje finansowe i zarządzał wirtualnym bankiem, zdobyłem tytuł laureata roku 2013.

Najwięcej nauczyły mnie jednak spotkania z Klientami, którzy osiągnęli duże sukcesy w swoim życiu. I to zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Rady, które od nich otrzymałem są bezcenne i będę się nimi dzielił z Tobą – czytelniku mojego bloga.

Więcej informacji na mój temat znajdziesz tutaj.

Obecnie rozwijam bloga jakfinansowac.pl oraz zajmuję się consultingiem biznesowym. Prowadzę własną firmę.

Współpracuję z Kancelarią Doradztwa Gospodarczego i specjalizuję się w pozyskiwaniu środków finansowych dla osób prywatnych oraz przedsiębiorców.