Cześć, mam na imię Paweł. Jestem mężem i ojcem dwójki wspaniałych dzieci. Od dłuższego czasu mieszkamy z rodziną w domu w okolicach Poznania. Jest lipiec 2018 r., a ja niedawno obchodziłem swoje 39 urodziny.

Od 15 lat, pracuję w branży finansowej, z czego ostatnich 12 spędziłem na stanowiskach menadżerskich. Od 2007 do 2018 roku kierowałem Centrum Finansowym mBank S.A. w Poznaniu.

Paweł Pilarczyk

Paweł Pilarczyk

Przez ten czas wiele się nauczyłem. Zebrałem też bezcenne doświadczenia. Przekonałem się, że bardzo wielu z nas podejmuje decyzje finansowe, opierając się na powszechnych opiniach, czy własnej intuicji. A decyzje te mają przecież decydujący wpływ na nasze dalsze życie.

Do tego dochodzą jeszcze emocje, które z reguły wygrywają ze zdrowym rozsądkiem. Taka kombinacja powoduje często popadnięcie w tarapaty finansowe, a wyjść z nich nie jest już tak łatwo.

Ja również działałem w podobny sposób. Na szczęście nie zakończyło się to dla mnie katastrofą finansową, ale czasami niewiele brakowało. W początkowym okresie mojej pracy w Bankach nie wiedziałem jak się odnaleźć w tych wszystkich realiach finansowych.

Skąd czerpać wiarygodną i sprawdzoną wiedzę na temat kredytów, ubezpieczeń, instrumentów inwestycyjnych? Kogo zapytać o radę?

Od tamtego czasu wiele się u mnie zmieniło. Tematyka finansów bardzo mnie zainteresowała i zacząłem zgłębiać jej tajniki. Podczas wykonywanej pracy zawodowej przeszedłem szereg szkoleń z obszaru finansów i zarządzania. Wiedzę teoretyczną wykorzystywałem od razu w praktyce i weryfikowałem, co działa a co nie.

Zwieńczeniem mojej edukacji w obszarze finansów był udział w programie szkoleniowym BANRISK, który uczy zarządzania finansowego całym Bankiem. Jako członek 4-ro osobowego zespołu, który podejmował decyzje finansowe i zarządzał wirtualnym bankiem, zdobyłem tytuł laureata roku 2013.

Najwięcej nauczyły mnie jednak spotkania z Klientami, którzy osiągnęli duże sukcesy w swoim życiu. I to zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Rady, które od nich otrzymałem, są bezcenne i będę się nimi dzielił z Tobą – czytelniku mojego bloga.

Więcej informacji na mój temat znajdziesz tutaj.

Obecnie rozwijam bloga jakfinansowac.pl oraz zajmuję się konsultingiem biznesowym. Prowadzę własną firmę.

Współpracuję projektowo z wieloma partnerami biznesowymi. Specjalizuję się w dwóch obszarach:

  1. Pomagam osobom indywidualnym uzyskać najatrakcyjniejszy kredyt hipoteczny. Dzięki temu oszczędzają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!
  2. Pomagam przedsiębiorcom pozyskać środki na sfinansowanie bieżących działań firmy oraz na inwestycje w jej rozwój. Współpracę z przedsiębiorcami najczęściej rozpoczynam od konsultacji biznesowych. Pozwala mi to spojrzeć na biznes całościowo i zarekomendować optymalny kierunek dalszego działania.