Cześć,

mam na imię Paweł i witam Cię serdecznie na blogu jakfinansowac.pl  🙂

Cieszę się, że zdecydowałeś przeznaczyć trochę swojego czasu, żeby przeczytać zamieszczone tutaj artykuły 🙂 Mam nadzieję, że treści, które tutaj znajdziesz okażą się dla Ciebie wartościowe i będziesz częstym bywalcem tego bloga.

Strona “Zacznij tutaj” powstała specjalnie z myślą o Tobie – moim nowym czytelniku. Zebrałem na niej podstawowe informacje, które pozwolą Ci szybko i sprawnie poruszać się po blogu.

O czym jest ten blog ?

Mówiąc w dwóch słowach: o finansach i przedsiębiorczości 🙂 Skupiam się głównie na tym obszarze finansów, którym jest znajdowanie źródeł i dobór odpowiedniej formy finansowania różnego rodzaju przedsięwzięć. Zarówno tych osobistych, takich jak np. kredyt hipoteczny oraz firmowych, np. kredyt inwestycyjny, leasing, faktoring. 

Mój blog jest również miejscem pozyskiwania wiedzy i inspiracji do działania w biznesie.

Przytaczam na jego łamach przykłady z życia przedsiębiorców oraz dzielę się przydatnymi narzędziami, które pozwolą Ci zadbać o własne finanse osobiste i firmowe.

Misją mojego bloga jest popularyzacja edukacji finansowej oraz wiedzy o biznesie wśród osób prywatnych i mikroprzedsiębiorców.

Więcej informacji na temat bloga znajdziesz w tym miejscu, natomiast kilka słów o mnie znajdziesz tutaj.

Dlaczego warto abyś czytał ten blog?

1. Pokazuję z jakich źródeł i w jaki sposób finansować zakup domu czy mieszkania?

2. Czy zakup nieruchomości “pod inwestycje” to dobry pomysł?

3. Jak sfinansować zakup auta do twojej firmy? Za gotówkę, kredytem, leasingiem a może wydzierżawić?

4. Co to są i jak działają fundusze JEREMIE, gwarancje BGK w ramach programu COSME dla mikroprzedsiębiorców?

5. W cyklu artykułów “równie ważne jak finanse”, poruszam tematykę rozwoju osobistego, oraz pozostałe obszary działania mikroprzedsiębiorcy, takie jak: rekrutacja, zatrudnianie, kierowanie zespołem pracowników.

6. Daję Ci odpowiednie narzędzia np. kalkulator finansowy, szablony dokumentów finansowych czy arkuszy kalkulacyjnych Excel

7. Jeżeli będziesz miał/miała pytania, to z przyjemnością Ci na nie odpowiem 🙂

Co wyróżnia tego bloga?

Wyróżnikiem tego bloga jest unikalne połączenie ze sobą kilku elementów:

  • wiedzy z dziedziny finansów – finansowania różnego rodzaju przedsięwzięć
  • wiedzy z zakresu biznesu – realia, w których działa mikroprzedsiębiorca
  • praktycznej wiedzy psychologicznej
  • ponad 15-to letniego doświadczenia biznesowego autora

Jeżeli chcesz się przekonać, jaki efekt synergii powodują wszystkie wymienione powyżej obszary jednocześnie, zostań czytelnikiem tego bloga i zapisz się na newsletter! 🙂

Czy chcesz otrzymać dostęp do 30 profesjonalnych narzędzi finansowych?

Wśród nich między innymi checklisty dokumentów finansowych, przygotowane przeze mnie kalkulatory Excel oraz rekomendowane kalkulatory działające online!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych MailChimp ( more information )

Twój adres e-mail jest u mnie bezpieczny. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Od czego zacząć czytanie bloga?

Wpisy na blogu rozpocząłem od tematyki finansowania zakupu nieruchomości kredytem hipotecznym. W kolejnym etapie pojawią się artykuły związane z małymi przedsiębiorstwami, edukacją finansową a następnie cykl “równie ważne jak finanse”.

Taki jest mój punkt wyjścia w chwili, kiedy zaczynam tworzyć tego bloga. Wiedz jednak, że piszę przede wszystkim dla Ciebie, więc to w dużej mierze Ty zdecydujesz, jaką tematykę będę publikował w następnej kolejności.

Wszystkie opublikowane artykuły znajdziesz w spisie treści. Są one umieszczone według dat publikacji. Możesz przeglądać spis treści również po kategoriach, które Cię interesują oraz według kolejnych miesięcy wpisów.

Jeżeli chciałbyś znaleźć interesujące cię słowo kluczowe czy tytuł wpisu, użyj opcji szukaj, która znajduje się z prawej strony menu głównego u góry strony. Kolejną wyszukiwarkę znajdziesz na dole strony.

W zakładce Narzędzia – Moje Narzędzia wymieniam i krótko opisuję te narzędzia, z których korzystam podczas tworzenia tego bloga i pracy on-line.

Przygotowałem również Narzędzia dla Ciebie. Znajdziesz wśród nich kalkulatory finansowe Excel, przydatne checklisty ze spisem wszystkich dokumentów wymaganych do kredytu hipotecznego czy rekomendowane przez mnie kalkulatory finansowe działające online.

Jeżeli tylko dołączysz do grona subskrybentów newslettera mojego bloga, otrzymasz bezpłatny dostęp do tych wszystkich 30 narzędzi!

Polecam Ci także, przejrzenie zakładki Książki. Znajdziesz w niej rekomendowane przez mnie książki z dziedziny finansów, ebiznesu, nieruchomości i rozwoju osobistego, które przeczytałem i które wywarły na mnie największy wpływ. Myślę, że również dla Ciebie mogą okazać się bardzo wartościowe.

Jeżeli będziesz chciał/chciała odpocząć trochę od czytania, zapraszam Cię do zajrzenia do zakładki Filmy. Znajdziesz w niej filmy, do których obejrzenia serdecznie Cię zachęcam. Nie dotyczą one stricte finansów. Są jednak doskonałym uzupełnieniem dla tematyki przedsiębiorczości oraz cyklu wpisów “równie ważne jak finanse”.

Po najechaniu na ikony mediów społecznościowych będziesz się mógł/mogła przenieść się na swoje strony społecznościowe. Stamtąd możesz w łatwy sposób polecić stronę mojego bloga znajomym.

Jeżeli publikowana na blogu tematyka jest dla Ciebie interesująca i sądzisz, że te treści mógłby się również przydać innym osobom, to proszę udostępnij je swoim Znajomym! Dzięki temu będę w stanie dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców treści, które publikuję.

Ze strony bloga możesz w łatwy sposób wejść na Fanpage jakfinansowac.pl na Facebooku. Zachęcam Cię do zaglądania w to miejsce. Zamieszczam tam najbardziej aktualne informacje oraz ciekawostki.

Jeżeli chciałbyś się ze mną skontaktować wejdź do zakładki Kontakt i prześlij mi swoją wiadomość. Odpowiadam na każdego maila. Będę Ci szczególnie wdzięczny za każdą opinię dotyczącą działania bloga, publikowanej tematyki czy propozycji usprawnień z Twojej strony. Przez cały czas buduję i usprawniam działanie bloga.

Klikając w zakładkę Współpraca zorientujesz się w jaki sposób mogę Ci pomóc. Z chęcią podejmę współpracę w 4 wymienionych tam obszarach.

Abyśmy mogli być w stałym kontakcie, bardzo zachęcam Cię do zapiania się na Newsletter. Otrzymasz ode mnie powiadomienie o pojawieniu się nowego wpisu a od czasu do czasu, dodatkowe informacje kierowane wyłącznie do subskrybentów newslettera. Otrzymasz również bezpłatny dostęp do 30-tu! narzędzi finansowych. 

Mam nadzieję, że pomogą Ci one skutecznie wdrażać w życie Twoje plany dotyczące finansowania kolejnych przedsięwzięć oraz nabywania kolejnych umiejętności managerskich. Zero spamu! Ja też go nie cierpię. 😉

Czy chcesz otrzymać dostęp do 30 profesjonalnych narzędzi finansowych?

Wśród nich między innymi checklisty dokumentów finansowych, przygotowane przeze mnie kalkulatory Excel oraz rekomendowane kalkulatory działające online!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych MailChimp ( more information )

Twój adres e-mail jest u mnie bezpieczny. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Pod każdym artykułem umieściłem opcję komentowania wpisu. Zależy mi na tym, żeby treści, które publikuję były dla Ciebie wartościowe i pomagały Tobie i innym.

Aby wzbogacić i uzupełnić poruszaną tematykę o swój punkt widzenia, komentuj, pytaj, bądź aktywny, korzystaj! 🙂 Wszyscy czytelnicy bardzo na tym skorzystają.

Ten blog rozwija się dzięki Czytelnikom takim jak Ty 🙂

Na zakończenie chciałbym żebyś wiedział, że nie mam patentu na nieomylność.  Nie wszystkie decyzje finansowe czy te związane z zarządzaniem, które przedstawiam ze swojego punktu widzenia będą tak samo korzystne dla Ciebie. Nie wszystkie tematy, o których przeczytasz wpisują się także w kontekst, w którym Ty funkcjonujesz. Proszę weź to pod uwagę i filtruj informacje o których czytasz przez swój własny pryzmat 🙂

Życzę Ci miłego czasu, spędzonego na moim blogu i pozdrawiam Cię serdecznie !

Paweł