Nazywam się Paweł Pilarczyk. Klika lat temu zdecydowałem, że będę dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem na większą skalę.

Obecnie jestem autorem bloga jakfinansowac.pl oraz prowadzę własną firmę doradczą. Jestem też obecny w mediach społecznościowych, dzięki czemu docieram do wielu osób, którym to, co robię może się bardzo przydać 🙂

Znajdziesz mnie na:

Działam na własnych zasadach a osoby, z którymi współpracuję, otrzymają ode mnie zdecydowanie więcej, niż się spodziewały! Interesuje Cię dlaczego? Jeśli tak to czytaj dalej. 

Ten wpis ma za zadanie przekazać Ci trzy najważniejsze informacje:

 • Komu i w czym pomagam?
 • W jaki sposób pracuję?
 • Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych dzięki dobrej współpracy?

Zdecydowałem się o tym napisać, ponieważ w ciągu ostatnich kilku tygodni dokonałem niezwykłego odkrycia!

Okazało się, że osobą, która dokładnie wie, czym się zajmuję oraz komu i jak pomagam, jestem ja sam! 

Dokładnie tak. Tylko ja to doskonale wiem. Nie pomyślałem, że ktoś poza mną może nie być na bieżąco….Zatem najwyższy czas to zmienić.

Komu i w czym pomagam?

Prowadząc własną firmę doradczą, działam w dwóch obszarach:

 1. Pomagam osobom indywidualnym sfinansować zakup nieruchomości kredytem hipotecznym,
 2. Współpracuję z przedsiębiorcami, którym pomagam usprawnić działanie ich biznesów i sfinansować inwestycje w rozwój.

To tak w dużym skrócie. W każdym z tych dwóch obszarów oferuję jednak dużo więcej. O tym, co dokładnie, możesz przeczytać poniżej. 

Osoby indywidualne – z kim i jak współpracuję?

Rdzeń mojej współpracy z osobami indywidualnymi stanowi Kredyt Hipoteczny. 

Pomagam wybrać ofertę dopasowaną do indywidualnej sytuacji każdej osoby. Następnie krok po kroku w sprawny sposób kieruję całym procesem zaciągania kredytu. 

Dzięki temu Klienci zyskują mnóstwo czasu, pieniędzy i oszczędzają sporo nerwów. 

Dla czytelników bloga oraz osób, z którymi współpracuję, przygotowałem również zestaw narzędzi finansowych. Są to kalkulatory finansowe oraz checklisty dotyczące kredytów hipotecznych w plikach Excel. Dodatkowo udostępniam linki do rekomendowanych kalkulatorów działających on-line.

Dzięki nim możesz samodzielnie dokonać różnego rodzaju obliczeń a nie polegać wyłącznie na opinii innych osób.

Co miesiąc udostępniam na stronach bloga ranking kredytów hipotecznych, który samodzielnie przygotowuję. Zawiera on zestawienie 10-ciu najtańszych i 10-ciu najdroższych ofert kredytów hipotecznych danego miesiąca.

Wszyscy czytelnicy bloga oraz moi Klienci mogą również skorzystać z dodatkowych rozwiązań, które udostępniam online! 

Są to codziennie aktualizowane rankingi produktów finansowych z Wszystkich Banków! Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. Możesz zawnioskować o każdy z tych produktów bezpośrednio ze stron bloga. Kliknij w wybraną kategorię poniżej i sprawdź!

Konta osobiste

Konta firmowe

Lokaty bankowe

Konta oszczędnościowe

Karty kredytowe

Kredyty gotówkowe

Promocje bankowe

Dokładnie z tych samych rankingów korzystają najbardziej znani koledzy blogerzy – Michał Szafrański i Marcin Iwuć! Jeżeli nie miałeś/ nie miałaś jeszcze okazji odwiedzić ich stron, to zachęcam Cię do tego.  Możesz to zrobić wchodząc na jakoszczedzacpieniadze.pl oraz marciniwuc.com

Jak współpracuję z przedsiębiorcami?

Współpracę z przedsiębiorcami zaczynam zawsze od poznania specyfiki ich biznesu. Kluczowe według mnie jest to, żeby firma w jak największym stopniu potrafiła finansować się sama. 

Obszar finansów jest w każdej firmie kluczowy. Warto jednak pamiętać o pozostałych trzech sferach, które odgrywają bardzo ważną rolę w działaniu i rozwoju każdej firmy. Są to ludzie, marketing i sprzedaż. Jeszcze rozwinę ten temat w dalszej części wpisu. 

Prowadzenie firmy to nieustanny proces ulepszania, wprowadzania zmian i wykorzystywania szans biznesowych. 

Testuj, usprawniaj, wprowadzaj zmiany, testuj. To cykl, który nigdy się nie kończy. 

Mając odpowiednie narzędzia i aktualną wiedzę, czasami jedna decyzja biznesowa potrafi spowodować niebotyczne, pozytywne zmiany. 

Działa to jednak również w drugą stronę… Czasem jedna decyzja, potrafi doprowadzić firmę na skraj bankructwa lub upadłości. Zwłaszcza w dzisiejszym, bardzo szybko zmieniającym się otoczeniu. 

Niezmiernie ważną sprawą jest spojrzenie na daną sytuację z różnych perspektyw. Przełamanie “klątwy wiedzy” czy “jedynego słusznego” punktu widzenia. To bardzo wiele zmienia. 

Aby spojrzeć z tego “innego” punktu widzenia, potrzebna jest osoba spoza danej firmy, organizacji. Ktoś, kogo obserwacje, argumenty można wziąć pod uwagę. Można, ale finalną decyzję podejmuje zawsze właściciel biznesu. 

Dzięki temu te decyzje mogą być jednak dużo bardziej trafne

Ja jestem dla przedsiębiorców właśnie taką osobą. 

Szczegółowy zakres konsultacji biznesowych, które oferuję dla przedsiębiorców, znajdziesz tutaj.

Skupmy się teraz na sferze finansów.

  Po odpowiednim zdiagnozowaniu sytuacji finansowej firmy rekomenduję jeden z trzech sposobów dalszego jej finansowania: 

 1. Kredyt bankowy – zarówno na bieżące potrzeby, jak również na inwestycję w rozwój,
 2. Leasing– czyli korzystanie z danej rzeczy nie będąc jej właścicielem,
 3. Faktoring – czyli “uwolnienie gotówki” z wystawionych faktur i przywrócenie płynności finansowej firmie.

Pomagam wybrać konkretne rozwiązanie finansowe (kredyt, leasing, faktoring) z różnych instytucji finansowych. Następnie krok po kroku kieruję całym procesem zdobywania finansowania.

Rozwiązania, które rekomenduję są dopasowane do konkretnej sytuacji danej firmy.

Wszyscy czytelnicy bloga, którzy są przedsiębiorcami oraz moi Klienci mogą również w wielu sytuacjach skorzystać z leasingu oraz faktoringu online!

Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej:

Jak zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych dzięki dobrej współpracy?

Doszliśmy do ostatniego z 3 punktów, które chciałem Ci przybliżyć. Myślę, że po przeczytaniu tego tekstu mogłeś/mogłaś już częściowo odpowiedzieć sobie na pytanie postawione w nagłówku.

Pozwól jednak, że dodam kilka zdań od siebie, posługując się przykładem współpracy z osobą, która zaciąga Kredyt Hipoteczny.

Często tylko na samym etapie wyboru oferty kredytu hipotecznego Klient może zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! 

Wspomnę, że zanim to nastąpi, mamy jeszcze etap odpowiedniego przygotowania się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Dobre “poukładanie” finansów osobistych 3-6 lub 12 miesięcy wcześniej, przekłada się na duże oszczędności finansowe w perspektywie kolejnych wielu lat! 

Zwróć uwagę, że sama rozpiętość cenowa dostępnych ofert kredytów hipotecznych w listopadzie 2019 r (tzw. całkowity koszt kredytu w wysokości 300 tys. zł) sięgnęła kwoty 199 tys. zł!

Możesz to sprawdzić tutaj, w rankingu kredytów hipotecznych.

Po uruchomieniu kredytu hipotecznego znajdujemy się na etapie jego spłaty. W tej fazie zastosowanie indywidualnego sposobu spłat rat, przekłada się na kolejne dziesiątki tysięcy oszczędności!

Zauważ, że poruszam “tylko” kwestię oszczędności kilkudziesięciu tysięcy złotych. A co z faktem, ile można zyskać, dokonując właściwych wyborów na przykład we własnej firmie? 🙂

Z mojego doświadczenia wynika, że o tym, czy współpraca pozwoli nie tylko zaoszczędzić, ale również zarobić dziesiątki lub setki tysięcy złotych, przesądza jeden kluczowy czynnik. To właściwi ludzie!

Do tego dochodzi (a właściwie powinna dochodzić, bo nie zawsze tak jest) znajomość produktu/usługi, z której korzystamy.

To właśnie z ludźmi podejmujemy współpracę. Nie firma z firmą tylko człowiek z człowiekiem. 

To najczęściej “czynnik ludzi” powoduje, że podejmujemy takie, a nie inne decyzje. Te decyzje powodują natomiast takie, a nie inne konsekwencje. W tym przypadku finansowe. 

Zachęcam Cię do tego, żeby znajdować takich ludzi, którzy w Twojej ocenie mogą Ci pomóc, ponieważ wiedzą, o czym mówią. I nie mam tutaj na myśli siebie (chociaż akurat jestem osobą, która wie, o czym mówi;), ale specjalistów z każdej dziedziny. 

Zwróć tylko uwagę, że jeżeli chcemy np. obciąć sobie włosy, to idziemy do fryzjera. Mało kto bierze nożyczki i samemu tnie sobie włosy (chociaż wyjątki też się zdarzają). Jak zepsuje się auto, to odstawiamy je do mechanika itd. Mamy swoje sprawdzone osoby, którym zlecamy zajęcie się danym tematem. 

To pozwala działać sprawniej, szybciej, wydajniej. W ten sposób można oszczędzić sobie również popełnienia wielu błędów. Jestem zdania, że w każdej innej dziedzinie powinno być podobnie.

Osoby, które rozwinęły swoje biznesy do naprawdę gigantycznych rozmiarów (np. Michał Sołowow, czy Richard Branson) również wiedzą, że nie da się wszystkiego zrobić samemu. Przekazują zadania (ale również odpowiedzialność za ich realizację), których nie muszą wykonywać osobiście innym osobom. Tylko jedna ważna rzecz – są to WŁAŚCIWE OSOBY!

Podsumujmy

Ten wpis miał za zadanie przekazać Ci trzy najważniejsze informacje:

 • Komu i w czym pomagam?
 • W jaki sposób pracuję?
 • Jak zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych dzięki dobrej współpracy?

Jak widzisz, moja aktywność zawodowa, o której przeczytałeś/przeczytałaś powyżej, nie jest typowa. Łączę ze sobą bardzo mocno wszelkie działania w sferze Online (na samym blogu jakfinansowac.pl oraz w mediach społecznościowych) z tymi w tzw. “Offline” – czyli spotkań bezpośrednich. 

Pomagam osobom indywidualnym sfinansować zakup nieruchomości kredytem hipotecznym.

Współpracuje z przedsiębiorcami, którym pomagam usprawnić działanie ich biznesów i sfinansować inwestycje w rozwój.

Zapraszam Cię do kontaktu ze mną na Facebooku, za pośrednictwem stron bloga lub maila jakfinansowac@gmail.com

Na początek będzie to kontakt online, a następnie kto wie, może również offline🙂 ?

Pozdrawiam

Paweł Pilarczyk

Odbierz dostęp do 30 kalkulatorów i checklist

Oblicz ratę kredytu, wzrost wartości Twojej nieruchomości i wiele, wiele więcej!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych GetResponse ( more information )

Twój adres e-mail jest u mnie bezpieczny. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.