To kolejny wpis z mini cyklu krótkich artykułów z materiałem video. Będzie krótko i treściwie. Gdybyś jednak potrzebował/potrzebowała więcej informacji, poniżej znajdziesz odnośniki do obszerniejszego opracowania tematu leasingu.

LEASING jest jednym z coraz popularniejszych sposobów finansowania, z którego warto korzystać, prowadząc firmę. Mówiąc w uproszczeniu, jest to forma korzystania z określonej rzeczy, bez konieczności posiadania jej na własność. 

Przykładami takich rzeczy (środków trwałych), które można sfinansować przy użyciu leasingu, mogą być samochody, wszelkiego rodzaju maszyny i urządzenia specjalistyczne, sprzęt komputerowy oraz wiele innych, na przykład:

  • Meble,
  • Oprogramowanie,
  • Telewizory i projektory.

Najważniejsza różnica między kredytem, zakupem za gotówkę a leasingiem polega na tym, kto jest właścicielem finansowanego środka trwałego oraz jakie koszty możemy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Do najważniejszych korzyści z tytułu stosowania leasingu możemy zaliczyć aspekty podatkowe, czyli możliwość  skorzystania z tzw. tarczy podatkowej.

Leasing na firmę a podatki – tarcza podatkowa

  1. Korzystamy z nowego środka trwałego, dzięki któremu możemy wygenerować wyższe przychody i jesteśmy bardziej konkurencyjni na rynku.
  2. Wykazujemy z tego tytułu wyższe koszty uzyskania przychodu i tym samym zmniejszamy swoją podstawę opodatkowania.
  3. W rezultacie odprowadzamy do Urzędu Skarbowego niższy podatek dochodowy.

Dużo większa dostępność dla przedsiębiorców

Poza aspektami podatkowymi leasing charakteryzuje się również dużo większą dostępnością dla przedsiębiorców niż na przykład kredyt.

Nawet nowo otwarta firma może skorzystać z leasingu. Nie musi wykazywać wypracowanych dochodów ani zabezpieczeń, jak ma to miejsce w przypadku kredytów.

Przyczyny takiego stanu rzeczy można w uproszczeniu sprowadzić do dwóch kwestii.

  • Po pierwsze – źródłem spłaty leasingu (np. Auta dostawczego w firmie kurierskiej) będą dopiero wygenerowane przychody.
  • Po drugie – zabezpieczeniem leasingu jest sam środek trwały (w tym przypadku auto dostawcze, które formalnie należy do firmy leasingowej).

Leasing jest bardzo atrakcyjną alternatywą dla zakupów dokonywanych za gotówkę lub na kredyt. Po więcej informacji na temat Leasingu zapraszam do mojej wcześniejszej publikacji:

Leasing – coraz popularniejsza forma finansowania Zawarłem we wspomnianym wpisie szereg wyczerpujących objaśnień tej formy finansowania.

Leasing, czyli korzystanie ze środka trwałego

Z leasingu do kwoty 50 tys. zł możesz teraz skorzystać również online i to nawet w 15 minut! Udostępniam przedsiębiorcom taką możliwość w osobnym dziale bloga na stronie www.jakfinansowac.pl/leasing. 

Sprawdź krok po kroku, w jaki sposób można skorzystać z Leasingu Online.

Z roku na rok leasing staje się coraz popularniejszym sposobem finansowania. Warto zwrócić uwagę, że z leasingu korzystają głównie mikrofirmy i małe firmy. Stanowią one ponad 71% wszystkich podmiotów, finansujących swoją działalność przy pomocy leasingu.

Głównymi powodami są niezmiennie aspekty podatkowe oraz zdecydowanie większa dostępność tego rodzaju finansowania.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących Leasingu zachęcam Cię do kontaktu ze mną klikając w ten link.

Pozdrawiam serdecznie,

Paweł Pilarczyk

Odbierz dostęp do 30 kalkulatorów i checklist

Oblicz ratę kredytu, wzrost wartości Twojej nieruchomości i wiele, wiele więcej!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych GetResponse ( more information )

Twój adres e-mail jest u mnie bezpieczny. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.