W artykule z 03 października poprzedniego roku przedstawiałem swoje wnioski i przemyślenia po 3 miesiącach prowadzenia bloga. Po publikacji tamtego wpisu otrzymałem od Was bardzo wiele dopingujących wiadomości i kilka telefonów. To było naprawdę bardzo miłe i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło 🙂

Od czasu tamtej publikacji minęło już ponad 4 miesiące. Ja w dalszym ciągu robię swoje. Krok po kroku realizuję to, co wcześniej planowałem. Jeżeli nie miałeś/ nie miałaś okazji przeczytać wspomnianego artykułu, to możesz to zrobić, klikając w ten link. Zapowiadałem wtedy również, że mam kilka pomysłów i planów, na nadchodzące miesiące i że dam o nich znać w stosownym czasie. Ten czas właśnie nadszedł 😉

W tym artykule chcę Ci pokazać, jakiego kształtu nabrały moje obecne plany rozwoju bloga i całej mojej aktywności. Mówię tutaj o działalności on-line, ale również off – line (czyli realnym świecie;)

Chcę pokazać, w jakim kierunku będę dalej rozwijał projekt blogowy i przede wszystkim, w czym i jak mogę Ci pomóc.

Z tego wpisu dowiesz się również:

 1. Jakie są moje główne wnioski po 7-miu miesiącach blogowania?
 2. Dlaczego zdecydowałem się zakończyć pracę na etacie?
 3. Jakie są moje plany dalszego rozwoju bloga i działalności on-line?
 4. W jakich projektach biznesowych obecnie biorę udział i jak mogę Ci pomóc?

Moje wnioski po 7-miu miesiącach blogowania

Od dnia, w którym rozpocząłem prowadzenie bloga, minęło już ponad 7 miesięcy! Szczerze mówiąc, trochę trudno mi w to uwierzyć, ale faktycznie tak jest. Przez ten czas zebrałem bardzo dużo cennych doświadczeń i nauczyłem się więcej niż przez ostatnich kilka lat 🙂

Tematy, na które piszę, nie są może lekkie, ani specjalnie “sexy”. Tym niemniej bloga odwiedza coraz więcej osób, z czego niezmiernie się cieszę 🙂 Codziennie na stronach www.jakfinansowac.pl bywa od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, zainteresowanych tematyką finansów i biznesu. W ciągu miesiąca strony bloga odwiedza regularnie już kilka tysięcy osób.

W tym artykule nie będę robił tak szczegółowego podsumowania, jak we wcześniej wspomnianym wpisie. Powiem tylko, że utwierdziłem się w przekonaniu, iż założenie i prowadzenie bloga to był bardzo dobry kierunek!

Wspominam o tym również dlatego, że obiecałem, iż co jakiś czas będę informował o etapach rozwoju mojego bloga. Wiem też, że niektórzy z Was czekają na te informacje 🙂 Są jednak jeszcze dwa ważne powody.

Po pierwsze, traktuję ten wpis jako pewnego rodzaju “publiczne zobowiązanie”, z którego będę chciał się przed Tobą rozliczyć. Zrobię więc wszystko, co w mojej mocy, żeby wywiązać się ze swoich deklaracji. Na tyle, co siebie znam, to wiem, że to mnie dodatkowo zmotywuje 🙂

Po drugie chciałbym podziękować osobom, z którymi przez ostatnie miesiące aktywnie pracuję przy rozwijaniu projektu blogowego. Bez ich wsparcia i profesjonalnej współpracy nie byłbym w miejscu, w którym jestem dzisiaj. Są to:

Dziewczyny – bardzo Wam dziękuję!

No właśnie, a w zasadzie, w którym miejscu w projekcie budowania i rozwijania bloga jestem dzisiaj? Zastanawiałem się nad tym w ciągu ostatnich kilku dni i znalazłem bardzo trafne porównanie. Pozwól, że zilustruję Ci tę odpowiedź za pomocą poniższego, krótkiego nagrania. To oczywiście mój subiektywny punkt widzenia. Zamień tylko 1 sekundę z tego filmu na 1 tydzień pracy nad blogiem 😉

Morał z tego filmu jest dla mnie następujący: jeżeli chcesz coś zrobić dobrze i w wysokiej jakości, to musi to zająć odpowiednią ilość czasu.

Tanio, szybko i dobrze to mit. Nie występuje w rzeczywistym świecie.

Koniec pracy na etacie!

Pod koniec zeszłego roku zdecydowałem się zakończyć pracę etatową na stanowisku Dyrektora Centrum Finansowego mBanku w Poznaniu. To była dla mnie trudna decyzja, jednak była ona konieczna.

Po 12-tu latach kierowania zespołami sprzedażowymi w banku i 15-tu latach pracy w branży finansowej, zdecydowałem się na przeformułowanie dalszego rozwoju zawodowego. W miejscu, w którym byłem osiągnąłem w zasadzie wszystko, co mogłem. 

Zaangażowałem się więc w budowanie platformy do kontaktu z dużą ilością osób i rozpocząłem działania w sferze online. Powstał blog www.jakfinansowac.pl oraz inne inicjatywy, które ujrzą światło dzienne w kolejnych miesiącach. Uważam, że mają one ogromny potencjał rozwoju na dużą skalę i będę nadal nad nimi pracował.

Pod koniec ubiegłego roku założyłem również własną firmę: Paweł Pilarczyk Finance & Business Consulting. Zacząłem osobiście pracować z Klientami w obszarach finansów i zarządzania biznesem. Więcej na ten temat przeczytasz w ostatnim akapicie tego artykułu.

Dalszy rozwój bloga i działalności on-line

Artykuły, Facebook Live, Webinary

W tym roku sporo się będzie działo. Zdecydowałem się trochę zmodyfikować charakter wpisów publikowanych na blogu. Oczywiście w dalszym ciągu będą się pojawiały klasyczne artykuły – ok 2-3 miesięcznie. Niektóre z nich będą jednak trochę krótsze. Rozszerzę też formaty publikacji o nagrania video, do których znajdziesz również transkrypcję – streszczenie w formie tekstowej.

Materiały video będą pochodziły z transmisji Live, które planuję prowadzić regularnie na Facebooku oraz ze szkoleń, odbywających się w formie webinarów. Na dzień pisania tego artykułu planuję kilka (2-3) tego typu nagrań w ciągu miesiąca. Chciałbym dostarczać Ci wartościowej i niepowtarzalnej wiedzy. W tym celu będę zapraszał ciekawych gości oraz dzielił się własnymi praktycznymi doświadczeniami i case study z dziedziny finansów i biznesu.

Kanał na Youtube

W związku z nagraniami video powstanie również mój kanał na Youtube. Będzie tam można znaleźć zbiór nagrań ze wspomnianych transmisji (live i webinarów).

Ranking kredytów hipotecznych

W comiesięcznych wpisach pojawi się jedna stała pozycja. Będzie nią Ranking Kredytów Hipotecznych, przedstawiający aktualne oferty banków według dwóch głównych kryteriów:

 • Najtańsza oferta miesiąca
 • Najdroższa oferta miesiąca

Zdaję sobie sprawę, że sama cena kredytu hipotecznego nie zawsze stanowi główne kryterium jego wyboru. Będę się do tego odnosił w comiesięcznych publikacjach rankingu. Pokażę również, na jakie inne parametry warto zwracać uwagę podczas analizy oferty.

Porównywarka produktów finansowych

W II kwartale uruchamiam porównywarkę produktów finansowych. Dzięki niej będziesz mógł/ będziesz mogła znaleźć dla siebie najatrakcyjniejsze produkty, wybrane spośród ofert wszystkich banków!

Porównywarka będzie kolejnym narzędziem, z którego będziesz mógł/ będziesz mogła skorzystać na stronach mojego bloga. Wykaz narzędzi dostępnych już teraz dla czytelników newsletera znajdziesz w tym miejscu.

W porównywarce produktów finansowych znajdziesz między innymi:

 • Lokaty i konta oszczędnościowe
 • Konta osobiste
 • Konta firmowe
 • Karty kredytowe

Będziesz również mógł/ będziesz mogła od razu i w pełni zdalnie założyć najatrakcyjniejszą lokatę lub konto w wybranym przez siebie banku. 

Tak samo w przypadku założenia rachunku czy złożenia wniosku o kartę kredytową. Cały proces uruchomienia takiego produktu będzie odbywał się zdalnie a dane ofert będą aktualizowane każdego dnia

Jeśli użyjesz tego narzędzia, oszczędzisz swój czas i będziesz w stanie skorzystać z najlepszej, najatrakcyjniejszej oferty rynkowej w danej grupie produktów finansowych. 

Za to, że zrobisz to za pośrednictwem bloga, ja otrzymam określonej wysokości wynagrodzenie od banku.

Bank natomiast zyska Nowego Klienta!

W każdym przypadku zadziała zasada win-win-win 🙂

Na poniższych ilustracjach możesz na razie zobaczyć “wersję statyczną” porównywarki. Nie ma tam możliwości zmian parametrów wybieranych produktów, ale funkcja ta będzie możliwa już w udostępnionym narzędziu. 

Poniżej znajdziesz przykład 10-ciu lokat z najwyższym oprocentowaniem na dzień 06.02.2019 r z wersji roboczej porównywarki finansowej.

Ranking lokat

Ranking lokat

Na poniższej ilustracji znajdziesz natomiast przykład 10-ciu lokat z najniższym oprocentowaniem na dzień 06.02.2019 r z wersji roboczej porównywarki finansowej.

Ranking lokat

W przypadku kont osobistych i firmowych będziesz mieć możliwość dopasowania rachunku do swoich potrzeb, według wielu kryteriów. Przykładowy ranking kont firmowych według stanu na 06.02.2019 r znajdziesz na poniższej ilustracji.

Ranking kont

Ranking kont

Konsultacje online

W dalszym ciągu będę kontynuował konsultacje finansowe on-line za pomocą Skype. Kilka osób już skorzystało z takiej możliwości. Widzę, że to bardzo praktyczny i wartościowy dla Was sposób na omówienie spraw, z którymi się do mnie zgłaszacie. 

Fanpage na Facebooku

Fanpage bloga na Facebooku otrzyma w tym roku swoje “nowe życie”. Zmieni się oprawa wizualna i częstotliwość publikacji postów. Będą się pojawiały częstsze wpisy oraz stałe cykle tematyczne podpowiedzi finansowych. 

Pierwszy E-book

W drugiej połowie tego roku planuję udostępnić swojego pierwszego e-booka. Będzie on dotyczył zagadnień związanych z kredytem hipotecznym i zawierał bardzo wartościową wiedzę praktyczną.

Konferencja Influencer Live Poznań

Influencer LIVE Poznan (dawniej Blog Conference Poznań) to wydarzenie dla twórców internetowych oraz osób związanych z Influencer marketingiem. Cieszę się, że w tym roku wezmę w nim udział 🙂

Nowe projekty biznesowe, czyli jak mogę Ci pomóc?

Tak, jak już wspomniałem na początku artykułu, pod koniec ubiegłego roku założyłem własną firmę: Paweł Pilarczyk Finance & Business Consulting. Zacząłem osobiście pracować z Klientami. Specjalizuję się w dwóch obszarach.

1. Pomagam pozyskać środki finansowe osobom, które chcą kupić nieruchomość.

Mówimy w tym przypadku o kredytach hipotecznych. Posiadam spore doświadczenie w tym zakresie. W ciągu mojej pracy zawodowej “przeszło przez moje ręce” kilkaset tego typu kredytów. Obecnie współpracuję ze wszystkimi bankami na rynku, które udzielają tego typu finansowania.

Podstawowe informacje o kredycie hipotecznym znajdziesz w moim artykule 10 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, zaciągając kredyt hipoteczny

2. Pomagam właścicielom małych i średnich biznesów, dobrać odpowiedni rodzaj finansowania, dostosowany do specyfiki ich działalności.

Rozwiązania, które wykorzystuję do tego celu, pochodzą z 3 grup produktów:

 • Kredyt Firmowy
 • Faktoring
 • Leasing

Jeżeli chcesz poznać specyfikę każdego z wyżej wymienionych produktów, zachęcam Cię do zapoznania się z moimi publikacjami na te tematy (linki znajdziesz poniżej). Wskazuję tam konkretne wady i zalety każdego z rozwiązań oraz realne korzyści z ich zastosowania w biznesie.

Z jakich kredytów dla swojej firmy możesz skorzystać?

Faktoring, czyli gotówka na koncie zaraz po wystawieniu faktury

Leasing – coraz popularniejsza forma finansowania

Jeżeli sytuacja tego wymaga, zagłębiam się bardziej w specyfikę danej firmy z którą współpracuję. W takich przypadkach mówimy o usłudze consultingu biznesowego. Z powodu ograniczeń czasowych nawiązuję tego typu współprace w pojedynczych przypadkach.

Szczegółową informację o formach aktywności, które podejmuję, znajdziesz również na stronie bloga w zakładce współpraca. 

Projekty biznesowe i rozwój bloga – podsumowanie

W tym roku w obszarze rozwoju bloga i działalności online będzie się u mnie sporo działo. Dostarczę Ci nowe, bardzo praktyczne narzędzie – porównywarkę produktów finansowych oraz będę cyklicznie publikował raport najatrakcyjniejszych kredytów hipotecznych.

Będziemy również mogli mieć ze sobą częstszy kontakt za pośrednictwem transmisji LIVE na Facebooku, Webinarów lub konsultacji online. Zmienię także sposób komunikacji na Fanpage bloga.

Pamiętaj, że działam również w realnym świecie 😉 Jeżeli będziesz potrzebować kredytu hipotecznego lub finansowania dla firm, to zapraszam do współpracy.

Daj proszę znać w komentarzu pod artykułem, co sądzisz o moich planach? A może jest jeszcze coś, co mógłbym dla Ciebie zrobić?

Będę również wdzięczny, jeśli udostępnisz mój artykuł znajomym. Zależy mi na dotarciu do jak największej grupy odbiorców.

Pozdrawiam

Paweł

Odbierz dostęp do 30 kalkulatorów i checklist

Oblicz ratę kredytu, wzrost wartości Twojej nieruchomości i wiele, wiele więcej!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych GetResponse ( more information )

Twój adres e-mail jest u mnie bezpieczny. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.