W dzisiejszym artykule chcę się z Tobą podzielić informacjami o tych miejscach w sieci, z których warto czerpać wiedzę na temat finansów i e-biznesu. Po prostu zaprezentuję Ci te z nich, które regularnie odwiedzam i które uważam za najbardziej wartościowe.
Do tej pory pisałem głównie na temat kredytów hipotecznych i sposobów “życia z nimi” przez okres ich spłaty, często 20 czy 30 lat. Jeżeli pojawia się teraz w Twojej głowie pytanie, “ok, ale z czego wynika taki zwrot akcji i skąd taki temat”, to już wyjaśniam 🙂
Zdecydowałem się publikować wpisy w określonych, dłuższych cyklach tematycznych. Prawda jest taka, że przez cały czas uczę się pisania tekstów i eksperymentuję, co pozwala mi wyciągać na bieżąco wnioski na przyszłość i dokonywać ewentualnych korekt. Póki co, pisanie w danym nurcie tematycznym bardzo mi się sprawdziło 🙂 Teraz czas “przełączyć się” na kolejny, związany z rdzeniem tematycznym bloga. A co nim jest?
“Mój blog jest miejscem pozyskiwania wiedzy i inspiracji do działania w biznesie. Jego misją jest popularyzacja edukacji finansowej oraz wiedzy o biznesie wśród osób prywatnych i mikro przedsiębiorców”.
Pozostajemy więc w sferze finansów i biznesu internetowego. Samodzielne przeczesywanie Internetu w poszukiwaniu wartościowej wiedzy zabiera sporo czasu. Mam nadzieję, że rekomendowane przeze mnie źródła pozwolą Ci go zaoszczędzić 🙂
Zaczynam więc od szerokiego przeglądu. Mnie osobiście pozwoliło to uświadomić sobie, jak wiele możliwości możemy w dzisiejszym świecie wykorzystać, kiedy posiadamy odpowiednie zasoby (wiedzy, umiejętności i informacji) i potrafimy z nich skutecznie korzystać. Mam nadzieję, że Ciebie również zainspiruję do takiego spojrzenia.
Jeżeli chodzi o finanse, to proponuję Ci zgłębianie informacji na ich temat na polskich blogach i w podcastach. Treści, które tam znajdziesz, są osadzone w naszej rodzimej rzeczywistości. Jak to mawiał bohater filmu Stanisława Barei “MIŚ” – “w polskiej rzeczywistości walutowej” 🙂
W drugiej kolejności przedstawiam polskie blogi dotyczące e-biznesu a następnie również te anglojęzyczne. Opisuję krótko, co według mnie sprawia, że wymienione miejsca w sieci mogą być dla Ciebie bardzo atrakcyjnym źródłem wiedzy. Jestem przekonany, że jeżeli interesujesz się wspomnianą wcześniej tematyką, to znajdziesz tam to, czego poszukujesz.
Zanim przejdę dalej, chciałby jeszcze pokrótce wyjaśnić czym jest podcast, bo to nie musi być dla każdego oczywiste.
Podcast to forma nagrania audio – internetowej publikacji dźwiękowej, którą można odsłuchiwać w urządzeniach mobilnych, ale również komputerach stacjonarnych. Jest formatem komunikacyjnym, poprzez który można dotrzeć do innej grupy odbiorców niż w przypadku tekstu pisanego.
Przede wszystkim jednak podcastów można słuchać w sytuacjach, w których czytanie tekstu jest niemożliwe, np. podczas treningu, jazdy do pracy czy robienia zakupów.
Podcast jest formą przekazu treści, która rozwija się bardzo dynamicznie. Wielu znanych blogerów używa podcastu, jako bardzo dobrego uzupełniania i przeciwwagi dla publikowanych przez siebie treści. Wrócę do rozwinięcia tego wątku i podam konkretne przykłady w dalszej części artykułu.
Polskie blogi i podcasty o finansach
jakfinansowac.pl – w pierwszej kolejności będę Ci zawsze polecał czytanie mojego bloga 🙂 Jestem wdzięczny, że go odwiedzasz i czytasz artykuły, które na nim zamieszczam. Jeżeli chcesz, abym podjął na blogu temat, który Cię szczególnie interesuje, to daj mi proszę znać. Wyślij wiadomość poprzez zakładkę kontakt. Czytam każdego maila i na każdego odpisuję. Zajmę się tematami, z którymi się do mnie zgłosisz.
Korzystając z okazji dziękuję też za wszystkie polubienia fanpage bloga na Facebooku. Na ten moment polubiły go już 132 osoby 🙂 Jeśli Ty jeszcze tego nie zrobiłeś, a uważasz, że to co czytasz jest dla Ciebie przydatne, to kliknij proszę “Like Page” w ramce Facebook w prawej kolumnie bloga. Dzięki temu będziesz na bieżąco z wszystkimi aktualnościami.
Jeżeli chcesz wiedzieć, jakiej kategorii treści będą się pojawiały na moim blogu, wejdź proszę tutaj i sprawdź.
jakoszczedzacpieniadze.pl – blog Michała Szafrańskiego to mój niekwestionowany lider spośród wszystkich blogów o tematyce finansowej w Polsce! Trudno jest pisać jakie tematy możesz znaleźć na blogu Michała, bo jest ich tam całe mnóstwo. Łatwiej byłoby napisać czego tam nie znajdziesz 😉
Ale podejmuję wyzwanie i chociaż w skrócie, przedstawiam Ci, jakiego rodzaju zagadnienia opisuje Michał.
Blog z założenia poświęcony jest oszczędzaniu i różnego rodzaju metodom, technikom i narzędziom, które w tym pomagają. Znajdziesz na nim między innymi następujące kategorie tematyczne:
- Edukacja, książki, szkolenia,
- Inwestowanie,
- Kredyty,
- Budżet domowy,
- Rozwój osobisty,
- Blog i media,
- Recenzje produktów bankowych,
- Kulisy wydawania własnej książki,
- Wiele, wiele innych ciekawych, ale przede wszystkim PRZYDATNYCH wiadomości.
Michał prowadzi również własny podcast o nazwie “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy”. Dzieli się w nim ze swoimi słuchaczami wieloma ciekawymi tematami, doświadczeniami i przeprowadza wywiady z wyjątkowymi ludźmi. Do każdego nagranego podcastu znajdziesz również transkrypcję, komplet linków do omawianych zagadnień i źródeł wiedzy, więc jeżeli nie lubisz słuchać, a wolisz czytać to możesz skorzystać z tej drugiej opcji.
Michał daje się poznać jako bardzo rzeczowy, twardo stąpający po ziemi realista, co nie przeszkadza mu przy tym pozostawać bardzo miłym i serdecznym człowiekiem.
Jest również autorem książek Finansowy Ninja i Zaufanie, Czyli Waluta Przyszłości. Obydwie wymienione pozycje przeczytałem i zdecydowanie polecam je również Tobie.
Finanse Bardzo Osobiste – autorem tego bloga jest Marcin Iwuć, były dyrektor jednego z towarzystw funduszy inwestycyjnych i banku hipotecznego. Marcin zdecydował, że o wiele lepiej wykorzysta swoją wiedzę dzieląc się nią i pomagając szerokiemu gronu czytelników swojego bloga, niż pracując w korporacjach. Od 5-ciu lat porusza na łamach swojego bloga tematy związane z:
- Budżetem domowym,
- Pozbywaniem się długów,
- Emeryturą,
- Kredytem hipotecznym,
- Edukacją finansową,
- Równowagą między pracą o życiem osobistym,
- Wiele innych ważnych i przydatnych treści oraz narzędzi.
Marcin jest również autorem podcastu “Finanse Bardzo Osobiste”. Przeprowadza wywiady z ludźmi, którzy są specjalistami i pasjonatami w swoich dziedzinach. Każdy podcast możesz również znaleźć w wersji pisanej, udostępnianej słuchaczom na stronach bloga. Marcin jest autorem stwierdzenia, pod którym podpisuję się obiema rękami:
“W finansach osobistych wiedza to 20% sukcesu – reszta to działanie i zdrowy rozsądek”.
Subiektywnie o finansach – Maciej Samcik, to chyba najbardziej rozpoznawalna i opiniotwórcza osoba, która zajmuje się tematyką finansów osób indywidualnych w naszym kraju. Często eskaluje różnego rodzaju problemy finansowe, z jakimi zetknęli się jego czytelnicy. To powoduje, że wiele instytucji często zastanowi się dwa razy, zanim popełni jakąś gafę wizerunkową.
Wielokrotnie bywało tak, że konkretne sprawy Klientów, którymi zajął się Maciej Samcik znalazły swoje pomyślne rozwiązanie. Kto wie, co by było gdyby nie zostały nagłośnione? Bezwład i inercja, z jakimi można się czasami spotkać w niektórych instytucjach, jest dla przeciętnego Kowalskiego barierą nie do przejścia.
Maciej Samcik edukuje i pomaga podejmować właściwe decyzje finansowe ogromnej liczbie osób. Od 1997 r jest dziennikarzem ekonomicznym a od 2009 r blogerem, który pisze głównie o finansach osobistych, oszczędzaniu i inwestowaniu. Jest również autorem 3 książek o tematyce finansów osobistych.
Fridomia – to blog o inwestowaniu w nieruchomości, edukacji finansowej i poszukiwaniu równowagi między życiem osobistym i zawodowym. Żeby pogodzić ze sobą wymienione wyżej cele, autor bloga – Sławek Muturi wskazuje, że niezbędne do tego jest osiągnięcie wolności finansowej. Jest propagatorem tej idei już od wielu lat.
Opuścił szeregi korporacji, w której przepracował kilkanaście lat i dzięki inwestowaniu w mieszkania na wynajem został rentierem w wieku 43 lat.
Od tego czasu nie musi już pracować za pieniądze. Jest wolnym finansowo człowiekiem, który zwiedza świat (odwiedził już wszystkie kraje na świecie!), szkoli innych a pracuje jedynie dla przyjemności 🙂
Jest założycielem grupy MZURI, w skład której wchodzą spółki specjalizujące się w inwestowaniu w nieruchomości i zarządzaniu najmem.
Sławek jest też autorem książek dotyczących inwestowania w nieruchomości, w których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Opis trzech z nich znajdziesz tutaj na moim blogu. Sporo się od Sławka nauczyłem i miałem również okazję poznać go osobiście. Okazał się być bardzo ciepłym i niezwykle życzliwym człowiekiem 🙂
Oto niektóre kategorie tematyczne, jakie znajdziesz na jego blogu:
- Edukacja finansowa,
- Inwestowanie,
- Wolność finansowa,
- Nieruchomości,
- Wynajem,
- Rozwój osobisty,
- Podróżowanie po świecie.
Enterprisestartup – Krzysztof Janik, jest dla mnie przedstawicielem “najtwardszych” finansów z publikowanego przeze mnie zestawienia. Blog stanowi pewnego rodzaju uzupełnienie tego, czym Krzysztof zajmuje się na co dzień, czyli controllingu finansowego. Swoje produkty i usługi kieruje głównie do małych i średnich firm.
Żeby nie być gołosłownym, co do określenia “najtwardsze finanse:” wymienię teraz pokrótce zagadnienia, które dla Krzysztofa są “chlebem powszednim”:
- Monitorowanie rentowności projektów,
- Prognozy finansowe,
- Różnego rodzaju wskaźniki efektywności działania firm,
- Wycena przedsiębiorstwa,
- Modelowanie finansowe,
- Analiza opłacalności inwestycji,
- Pozyskiwanie finansowania od inwestorów itp.
Krzysztof prowadzi szkolenia i konsultacje on-line z dziedziny finansów i controllingu. Posiada również w swojej ofercie różnego rodzaju narzędzia do zarządzania finansami oraz kursy on-line. Jeżeli potrzebujesz wiedzy specjalistycznej z wyżej wspomnianych obszarów, to znajdziesz ją u Krzysztofa Janika.
Polskie blogi i podcasty dotyczące e-biznesu
Joanna Ceplin – to osoba, która rozwinęła swój biznes na dużą skalę głównie dzięki działaniom online. Obecnie Asia prowadzi również szkolenia stacjonarne “Ty i Twoja marka online” w wielu miastach w kraju i za granicą z tematyki szeroko pojętego e-biznesu. Pomaga innym osobom zbudować ich własne biznesy on-line.
Oprócz prowadzenia bloga jest również osobą bardzo aktywną w mediach społecznościowych: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, Linkedin, YouTube. Jednym słowem robi to, czego uczy i w czym jest naprawdę dobra 🙂
Asia jest dla mnie idealną przedstawicielką współczesnej kobiety e-przedsiębiorcy 🙂
Można od niej czerpać wiedzę dotyczącą między innymi:
- Zasad budowania relacji z Klientem poprzez media społecznościowe,
- Sposobów budowania “tuneli sprzedażowych”,
- Zasad prowadzenia kampanii reklamowych na Facebooku,
- Takiego prowadzenia profili społecznościowych, aby przyciągały wymarzonych Klientów,
- Sposobów budowania własnej marki osobistej w wyżej wspomnianych serwisach społecznościowych.
Dociera na co dzień do swoich odbiorców za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji, którymi są:
- Transmisje Facebook Live,
- Webinary,
- Kursy online,
- Konsultacje online,
- Szkolenia stacjonarne,
- Treści zamieszczone na blogu,
- Produkt fizyczny, jakim jest książka.
Wiele treści dostępnych jest za darmo! Doskonałym przykładem jest, chociażby trwająca obecnie (do 18.09.2018 r) Mini Akademia Smart Brand – cykl 8-miu godzinnych transmisji live na Facebooku, na temat najlepszych praktyk działania w sieci.
Nic tylko korzystać 🙂
Jestem Interaktywna – to miejsce w sieci, które stworzyła Ola Gościniak. Jest ona specjalistką od wszelkiego rodzaju spraw technicznych związanych ze stronami internetowymi i ich prawidłowym działaniem.
Od 20 lat tworzy strony www, a od 2 lat szkoli i prowadzi grupę wsparcia na Facebooku. Pomaga w tworzeniu własnego bloga, biznesu online, oferując kursy online, prowadząc webinary oraz transmisje live na Facebooku.
Blog Oli jest istną kopalnią wiedzy dla osób, które rozpoczynają działanie w sieci, np. takich jak ja 😉 ale również dla doświadczonych profesjonalistów. Jeżeli chcesz rozpocząć działać interaktywnie, a nie wiesz, od czego zacząć, to zacznij od odwiedzin stron bloga Oli 🙂 Znajdziesz na nim wiele wskazówek i podpowiedzi na tematy, które na początku będą dla Ciebie “istnym kosmosem ;)”
Odwiedzając stronę https://olagosciniak.pl/blog/ dowiesz się między innymi:
- Wielu przydatnych informacji na temat domen i hostingów,
- Co to jest i jak działa Google Analytics?
- Do czego służy Google Search Console?
- Dlaczego tak ważne jest używanie fraz i słów kluczowych w tekstach na blogu?
- Poznasz tajniki WordPressa,
- Dowiesz się, w jaki sposób budować społeczność wokół marki w social mediach,
- I jeszcze wiele, wiele innych ważnych i bardzo przydatnych informacji.
Prawda, że te rzeczy brzmią dość “kosmicznie”? Na szczęście są do opanowania, a Ola przedstawia je w bardzo przystępny sposób. Jeżeli chciałbyś/chciałabyś mieć “pigułkę” najważniejszej wiedzy z dziedziny, którą zajmuje się Ola to od 31.08.2018 możesz już nabyć jej książkę “Bądź online”. Jest w niej skondensowana najważniejsza wiedza dla osób, które dopiero zastanawiają się nad swoją obecnością w sieci.
Do tego wszystkiego Ola jest bardzo przyjazną, ciepłą osobą a to, czym się zajmuje robi z pasją. Poza tym zależy jej na tym, żeby pomagać innym ludziom. Sam miałem okazję się o tym przekonać 🙂
Malawielkafirma.pl – to podcast o biznesie, marketingu i ogólne pojętej działalności w sieci i poza nią, którego autorem jest Marek Jankowski. Wcześniej podcast współtworzył również Paweł Tkaczyk – ekspert z dziedziny budowania strategii marketingowej i storytellingu. W części odcinków możesz więc usłyszeć obu Panów.
Słucham audycji Marka od ponad 2 lat i niezmiennie pozostaję pod wrażeniem tego, jak wielu wartościowych rzeczy mogłem się dzięki niemu dowiedzieć. Praktycznie w każdym odcinku audycji Marek gości eksperta z różnych dziedzin biznesu, przedsiębiorców i osoby, które dzielą się swoim doświadczeniem. Nie ma teoretyzowania, tylko konkrety 🙂
Do końca sierpnia 2018 r na stronie malawielkafirma.pl było opublikowanych 231 odcinków podcastu! Trudno z tak dużej ilości wybrać te najciekawsze tematy – bo wszystkie są ciekawe 😉 więc trochę zaryzykuję wymieniając wybrane tytuły, żeby zachęcić Cię do samodzielnego przejrzenia całego spisu treści. Przykładowe odcinki to:
- 10 problemów rozwijających się firm,
- Jak sprzedać firmę,
- Content marketing w 2018 r,
- Z biznesu offline do online,
- Pułapki rozwoju firmy,
- Sprzedawaj więcej,
- Praca zdalna,
- Emocjonalny Branding.
Każdy podcast zawiera również wersję do czytania, więc jeżeli bardziej wolisz konsumować treści pisane, to również masz taką możliwość. Jeżeli do tej pory nie słuchałeś tego podcastu, a interesują Cię tematy z dziedziny biznesu i przedsiębiorczości to nie czekaj dłużej i sprawdź sam czy warto 🙂
Marcinosman.pl/blog – poznaj przedstawiciela młodego pokolenia przedsiębiorców internetowych – Marcina Osmana. Na swoim blogu, w audycjach podcastowych, transmisjach na żywo na Facebooku oraz webinarach Marcin dzieli się swoją wiedzą z dziedziny sprzedaży, biznesu i marketingu.
Wykorzystuje w swoim działaniu nowoczesne narzędzia oraz zupełnie nowe formy promocji i komunikacji. Udowadnia, że marketing w Internecie można często robić bezkosztowo osiągając przy tym zamierzony wynik sprzedażowy. Sprzedaż, marketing, Internet oraz szybkość i skuteczność działania to słowa, które najtrafniej opisują Marcina.
Jest znany ze swojego niestandardowego i kreatywnego podejścia podczas organizowania akcji sprzedażowo-marketingowych dla własnych produktów oraz współpracując z innymi firmami czy Klientami indywidualnymi.
Autor książek:
- “Biznes Ci Ucieka”,
- “Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie”,
- “Przedsiębiorca w podróży”
- “Sprzedawaj Więcej”.
Na polskim rynku Marcin jest również wydawcą książek takich autorów jak: Gary Vaynerchuck, Friderik, Eklund, Tony Robbins.
Anglojęzyczne blogi i podcasty dotyczące e-biznesu
Pewnie nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, jeśli Ci powiem, że bardzo wiele know-how, dotyczącego działań w Internecie przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych oraz Krajów Europy Zachodniej. W innych dziedzinach biznesu i branżach jest również podobnie.
Internet usunął bariery, które wcześniej nie pozwalały na szybką i skuteczną komunikację. Dzięki temu dzisiaj możemy “czerpać bezpośrednio u źródeł” od osób, które były prekursorami w tworzeniu nowych modeli biznesowych i sposobów działania na dużą skalę. Takimi “wirtualnymi mentorami” są dla mnie osoby, które wymieniam poniżej.
Smartpassiveincome – to blog najbardziej znanego w Stanach Zjednoczonych blogera – Pata Flynna. Udowadnia on, że do dzielenia się swoją wiedzą można z powodzeniem wykorzystywać Internet i przy okazji zarabiać na tym niesamowite pieniądze.
Pat Flynn jest znany również z tego, że co miesiąc publikuje raport finansowy ze swojej działalności blogowej. Każdy czytelnik, wchodząc na jego stronę może poznać prawdziwe liczby, sprawdzić, z jakich źródeł i w jakiej wysokości przychody otrzymał.
Pat Flynn jest autorem książek, kursów online, nagrywa podcast, prowadzi warsztaty oraz występuje na licznych konferencjach. Co warto podkreślić, to bardzo, bardzo dużo wiedzy, jaką się dzieli, jest zupełnie darmowa! Warto z niej korzystać, bo przedstawia on wiele zagadnień w bardzo przystępny sposób.
Problogger.com/blog – Darren Rowse rozpoczął swoją przygodę z blogowaniem w 2002 roku. Prowadząc bloga, inspiruje, uczy i wspiera blogerów z różnych części świata. Uczy, w jaki sposób zarabiać na różnych aktywnościach związanych z blogowaniem oraz wiele innych rzeczy takich jak:
- Kreacja treści blogowych,
- Znajdowanie czytelników,
- Produktywność w pracy,
- Budowa społeczności,
- Rozpoczynanie blogowania,
- Nauka technologii internetowych.
Na blogu można znaleźć ponad 8 tys. artykułów, podcast oraz książki. To istny arsenał wiedzy i narzędzi dla blogerów i twórców internetowych.
Sigrun.com – ten adres internetowy należy do pewnej Business Coach, byłej Prezes spółek internetowych, którymi zarządzała przez ponad 10 lat – Sigrun, bo tak ma na imię. Ta kobieta ebiznesu internetowego, o której piszę, pochodzi z Islandii, ale pracuje i przebywa w różnych krajach.
Przez 4 lata rozwinęła biznes internetowy oparty na konsultacjach biznesowych, kursach internetowych i grupach Mastermind, który zarabia setki tysięcy euro rocznie. Zgromadziła również wokół siebie ogromną społeczność osób przedsiębiorczych, którzy dzięki jej wsparciu bardzo dynamicznie rozwijają swoje firmy.
Grupa Mastermind – to grupa którą, tworzy kilka lub kilkanaście osób, działających w biznesie. Jej celem jest wspólne kreatywne rozwiązywanie problemów, wzajemne wsparcie i mobilizacja. Członkowie grupy spotykają się regularnie (online lub na żywo), dzielą się doświadczeniami i wzajemnie promują.
Sigrun jest zwolenniczką podejścia, żeby stworzyć swój biznes w oparciu o styl życia, jaki chciałoby się prowadzić. Dzieli się swoim doświadczeniem za pośrednictwem takich formatów komunikacyjnych jak:
- Blog,
- Podcast,
- Webinary,
- Transmisje live na Facebooku,
- Kursy internetowe,
- Konferencje stacjonarne.
Część materiałów na stronie Sigrum jest dostępna za darmo! Dla mnie szczególnie wartościowe okazały się konkretne studia przypadków (tzw. case-study), z którymi Ty również możesz się zapoznać, słuchając podcastów.
Tim.blog – Tim Ferris jest autorem wymienionego tutaj bloga i najchętniej na świecie słuchanego podcastu! Ilość pobrań i odsłuchań wszystkich odcinków przekroczyła już 300 mln! Tim Ferris jest autorem pięciu bestsellerowych książek i jednym z najbardziej innowacyjnych ludzi biznesu.
Jest ponadto konsultantem, współpracującym z takimi firmami jak Facebook, Alibaba, Uber oraz aniołem biznesu. Jego nowatorskie i niezwykle kreatywne podejście do wielu zagadnień biznesowych wynika z testowania, wykonywania setek prób i eksperymentów często burzących obecne status quo.
Wymieniony podejście i sposób działania Tima Ferrisa przyczynił min. się do bardzo dużej popularności jego audycji podcastowych. Kluczem do przyciągania do siebie nowych słuchaczy okazała się też autentyczność i duża wartość, jaką otrzymuje słuchacz.
W podcastach Ferrisa możesz posłuchać rozmów ze światowej klasy Biznesmenami, Prezesami czy Gwiazdami mediów. Mimo że często są to dość długie wywiady, to w niczym to nie przeszkadza a wręcz przeciwnie – przyczynia się do dużej popularności audycji.
Startwithwhy.com – ostatnie źródło, którym chcę się z Tobą podzielić w tym artykule to działalność Simona Sinka. Nie spełnia on kategorii bloga (nie licząc kilku artykułów, opublikowanych w serwisie LinkedIn) ani podcastu, ale wymieniam go w tym artykule.
DLACZEGO? Dobre pytanie 🙂 Właśnie Simon Sinek jest twórcą konceptu “Zacznij od dlaczego”.
Niezmiennie od kilku lat pozostaje moim regularnie czytanym i oglądanym prekursorem idei współpracy opartej na zaufaniu i wzajemnym wsparciu. Autor 4 bestsellerowych książek, szkoleniowiec i mówca. Wiele nagrań z jego udziałem znajdziesz w formie video na jego kanale Youtube.
Uczy tego, że kultura organizacyjna i przywództwo, oparte na wartościach powinny inspirować ludzi do współpracy i wzmacniać poczucie bezpieczeństwa.
Simon Sinek jest też konsultantem biznesowym dla takich firm jak Apple, Microsoft, Cisco i wielu innych firmach światowego formatu. W tym roku brał również udział w konferencji, która odbywała się w Poznaniu 🙂
Jakiegokolwiek biznesu byśmy nie prowadzili, to zawsze przyjdzie nam współpracować z innymi ludźmi. Będą to pracownicy lub podwykonawcy usług, kooperanci i wiele innych osób. Jest to na szczęście jedna z umiejętności, której można i warto się nauczyć.
Nasz sposób komunikacji z tymi wszystkimi osobami będzie determinował naszą efektywność i skuteczność tego, co osiągniemy. Warto przez cały czas pamiętać czy to, w jaki sposób współpracujemy jest oparte na inspiracji, czy desperacji. Wskazówki, które daje nam Simon Sinek okazują się w tym przypadku bezcenne.
Podsumowanie
Mam nadzieję, że chociaż trochę zachęciłam Cię do odwiedzenia w sieci miejsc, które wymieniłem w tym artykule. Dostęp do bardzo wartościowej wiedzy jest w dzisiejszych czasach łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wyzwaniem stało się umiejętne wyszukiwanie, przyswajanie i wykorzystywanie informacji.
Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu masz jeszcze niedosyt informacyjny 😉 to zapraszam Cię na stronę bloga, na której prezentuję wybrane, ważne książki z dziedziny finansów i eprzedsiebiorczości.
A Ty, z jakich źródeł internetowych korzystasz? Może również chciałbyś/chciałabyś się nimi podzielić? Pozostaw swój komentarz i udostępnij artykuł innym osobom. Oszczędzisz im sporo czasu a za to będą Ci na pewno bardzo wdzięczne 🙂
Pozdrawiam
Paweł