Cześć, tu Paweł Pilarczyk. Żeby poznać odpowiedź na powyższe pytanie, obejrzyj krótki film, który dla ciebie przygotowałem.

To wersja dla tych dla czytelników, którzy chcą jak najszybciej poznać odpowiedź na pytanie, czym jest faktoring, ale nie mają zbyt wiele czasu na czytanie obszerniejszych opracowań. No i w ogóle, bardziej preferują formę video.

Informacje, z którymi zapoznasz w nagraniu video to sama „esencja”. Gdybyś jednak chciał/chciała jeszcze bardziej zgłębić ten temat, to zapraszam. Poniżej znajdziesz link do bardziej obszernego opracowania dotyczącego „udrażniania zatorów płatniczych w firmach” – czyli do faktoringu.

Faktoring, czyli gotówka na koncie zaraz po wystawieniu faktury

Faktoring, czyli alternatywa dla kredytów dla firm

Mikrofirmy wytwarzają najwięcej dóbr i usług w przeliczeniu na pracownika. Są również najbardziej rentowną grupą przedsiębiorstw, osiągając przychody przy relatywnie niskich kosztach.

Niestety, najczęstszą przyczyną ich upadłości jest utrata płynności finansowej. Mniejsza skala działania powoduje zatory płatnicze i z pomocą może przyjść wtedy właśnie faktoring.

Drugą alternatywą dla kredytów (obok leasingu) jest produkt finansowy, który zamienia niezapłacone faktury w “żywą” gotówkę. Jest nim właśnie faktoring.

W ramach tej usługi po wystawieniu Klientowi faktury z długim terminem płatności przekazujesz ją do sfinansowania firmie faktoringowej. 

Faktoring, w przeciwieństwie do kredytów bankowych, nie wymaga przedstawiania żadnych zabezpieczeń.

Jeżeli dopiero założyłeś działalność, ale masz bardzo wiarygodnego i solidnego kontrahenta, szybko i bez problemu otrzymasz gotówkę na konto.

Dzięki temu, że przekażesz faktury do firmy faktoringowej nie musisz czekać na swoje pieniądze 30, 60 lub jeszcze więcej dni. Otrzymasz je od Faktora praktycznie od ręki. Płacisz za to oczywiście prowizję, ale masz już gotówkę i możesz regulować własne zobowiązania.

Co zyskujesz, korzystając z faktoringu?

Zyskujesz płynność finansową, dzięki której możesz z powodzeniem rozwijać swoją firmę, a Faktor czeka na uregulowanie należności od Twoich Kontrahentów.

Masz też gwarancję bezpieczeństwa, że w razie problemów z brakiem gotówki na bieżące działania, zawsze możesz sfinansować fakturę i szybko uzyskać dostęp do zamrożonych pieniędzy.

Dzięki temu, że możesz zaoferować swoim Kontrahentom dłuższe terminy płatności, zyskujesz przewagę konkurencyjną, i twoje relacje biznesowe również na tym zyskują.

Usługa faktoringu stanowi rozwiązanie problemów, które finalnie przyczyniają się do powstania braku płynności finansowej. To z kolei jest najczęstszą przyczyną upadłości firm.

Chcesz oszczędzić czas i skorzystać z faktoringu online? Wejdź na moją stronę www.jakfinansowac.pl/faktoring.

Dowiedz się więcej i sprawdź, z jakich rodzajów faktoringu możesz skorzystać.

Odbierz dostęp do 30 kalkulatorów i checklist

Oblicz ratę kredytu, wzrost wartości Twojej nieruchomości i wiele, wiele więcej!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych GetResponse ( more information )

Twój adres e-mail jest u mnie bezpieczny. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.